Ekologie, Finance

Mercedes-Benz zpřístupňuje 300 000 evropských nabíječek s novými tarify. Mají lépe odrážet potřeby zákazníků

>Redakce Redakce
13 dubna, 2022

Mercedes-Benz zjednodušuje elektromobilitu novým tarifním systémem, který bude od června 2022 platit pro 300 000 nabíjecích přípojek v evropské síti Mercedes me Charge. Mercedes me Charge bude nabízet tři nové nabíjecí tarify, které jsou přizpůsobeny individuální ujeté vzdálenosti. Nabíjení tak bude v rámci služby Mercedes me Charge ještě snadnější a transparentnější.

Mercedes me Charge nabízí zákazníkům přístup k nabíjecím stojanům více než 850 provozovatelů v Evropě. Se zavedením nového tarifního systému budou mít zákazníci na výběr také pevné ceny, které platí nezávisle na provozovateli. Mercedes-Benz tak vytváří systém s maximálně přehlednými cenami za nabíjení na veřejných nabíjecích stanicích.

Nový, výhodný tarifní systém nabízí vhodnou variantu pro každou skupinu zákazníků. Zákazníci si tak mohou přizpůsobit svůj tarif individuálnímu nabíjecímu profilu a optimalizovat náklady. Zákazníci navíc budou mít přístup do jedinečného ekosystému Mercedes me Charge s velkým počtem dalších zákaznických výhod. Díky jednoduché aplikaci s různými možnostmi autentizace se nabíjení stane uživatelsky příjemnějším.

Mercedes me Charge S: Pro příležitostné nabíjení

Všechny nabíjecí přípojky sítě Mercedes me Charge lze využívat, aniž by uživatel musel hradit základní měsíční poplatek. Náklady na nabíjení se řídí podmínkami příslušného provozovatele nabíjecí sítě. Tarif S je zajímavý především pro zákazníky, kteří nabíjejí převážně z vlastní nástěnné nabíječky doma nebo u zaměstnavatele a komfort přístupu k jedné z největších nabíjecích sítí chtějí využívat pouze příležitostně.

Mercedes me Charge M: Pro normální nabíjení

Tarif M se základním měsíčním poplatkem 150 Kč osloví například řidiče, kteří jezdí především ve městě. S tarifem M mohou nabíjet za pevnou cenu za kilowatthodinu na všech nabíjecích přípojkách sítě Mercedes me Charge bez ohledu na to, jakou cenu by si příslušný provozovatel nabíjecí sítě jinak účtoval. Tarif M je vhodný pro zákazníky, kteří nabíjejí na cestách častěji a přitom upřednostňují pevné a plánovatelné náklady na nabíjecí proces. Zákazníci, kteří si zakoupili nový vůz Mercedes-Benz s externě nabíjitelným hybridním pohonem, neplatí v prvním roce provozu základní poplatek.

Mercedes me Charge L: Pro časté nabíjení

Tarif L je zajímavý pro zákazníky, kteří překonávají dlouhé vzdálenosti, častěji nabíjejí na cestách a přitom preferují pevné a plánovatelné náklady. Tento tarif se základním měsíčním poplatkem 485 Kč3 umožňuje v rámci nabíjecí sítě Mercedes me Charge ještě výhodnější nabíjení za pevné ceny. Pro spěchající řidiče, kteří chtějí ušetřit, je mimořádně zajímavé velmi rychlé nabíjení výkonem až 350 kW v síti IONITY, dostupné s tarifem L rovněž za nejlepších podmínek. Zákazníci v Německu kromě toho neplatí při nabíjení mezi 21 h a 8 h žádné dodatečné náklady v podobě tzv. „blokovacího poplatku“. Majitelé elektricky poháněného automobilu bez vlastní nástěnné nabíječky tak mohou přes noc nabíjet z veřejných nabíjecích přípojek bez dodatečných nákladů. Zákazníci, kteří si zakoupili nový elektromobil značky Mercedes-EQ, neplatí po dobu prvního roku základní poplatek a u modelu EQS jsou v pořizovací ceně zahrnuty také náklady na nabíjení na stanicích IONITY po dobu jednoho roku od aktivace služby.

Přehled nabídky tarifů
 

Mercedes me Charge S3

Mercedes me Charge M3

Mercedes me Charge L3

Základní poplatek

150 Kč/měsíc

485 Kč/měsíc

Nabíjení střídavým proudem AC

Specifické podmínky provozovatele

8,05 Kč/kWh plus 2 Kč za minutu od 150. minuty

7 Kč/kWh plus 2 Kč za minutu od 150. minuty

Nabíjení stejnosměrným proudem DC

Specifické podmínky provozovatele

14,38 Kč/kWh plus 5 Kč za minutu od 90. minuty

12,50 Kč/kWh plus 5 Kč za minutu od 90. minuty

Rychlonabíjecí stojany IONITY (výkon až 350 kW)

Specifické podmínky provozovatele

14,38 Kč/kWh

7,90 Kč/kWh

Automatická fakturace

Aplikace Mercedes me předem ukáže u vybrané nabíjecí stanice její přesnou polohu, aktuální dostupnost a cenu. Tyto informace jsou přístupné rovněž v navigačním systému elektromobilů. Ten využívá funkci navigace s „elektrickou inteligencí“, která vypočítává komfortní a časově efektivní trasu včetně zastávek pro nabíjení. Na nabíjecím stojanu proběhne autentizace prostřednictvím ukazatele v informačním a multimediálním systému MBUX, aplikace Mercedes me, nabíjecí karty Mercedes me Charge nebo přímo prostřednictvím funkce Plug & Charge. Všechno ostatní automaticky zajistí Mercedes me Charge ve prospěch zákazníka na základě uzavřené smlouvy o nabíjení.

Každý nabíjecí proces se automaticky vyúčtuje – a to i v zahraničí. Všechny nabíjecí procesy jsou automaticky fakturovány jednou měsíčně. Zákazníci v Evropě platí v závislosti na příslušné rychlosti nabíjení vždy standardní cenu v dané zemi. Tato cena se může lišit od smluvních podmínek v příslušné domovské zemi. Zákazník ze zahraničí nabíjí při průjezdu cizí zemí za stejných podmínek jako tuzemský uživatel.

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit