Finance

Nákup ojetého vozu přes e-shop? Ano, a s možností měsíčního vyzkoušení!

>Redakce Redakce
04 února, 2019

Unikátní službu v podobě pořízení auta přes internet spouští od února inovační laboratoř AuresLab pro prodejce zánovních vozů Mototechna. Zájemci si v pohodlí domova nebo kanceláře vyberou ojetý vůz, který může do dvou dnů stát před jejich dveřmi. AuresLab tak oslavila rok své existence dalším inovačním projektem, kvůli kterým laboratoř skupina AURES Holdings loni zakládala.

Každý zákazník si nyní na webu Mototechny může z nabídky vybrat vůz, který se mu nejvíce zamlouvá. V první fázi koupě pak vyplní online objednávku na následný pronájem vozu na jeden měsíc s předkupním právem, během kterého si bude moci auto dostatečně vyzkoušet. Zaplatí měsíční nájem a vratnou kauci a do 48 hodin mu bude vybraný vůz přistaven na zadanou adresu. Pokud bude zákazníkovi vůz vyhovovat, doplatí zbytek ceny, ze které se již zaplacený nájem odečte.

Zkušenosti AuresLabu ukazují, že 90 % zákazníků, kteří měli možnost si díky službě Try&Buy takto vyzkoušet auto, si jej pak také koupili. Zbylí si pak většinou pouze vybrali jiný motor nebo výbav.  Cílem e-shopu je podle něj ušetřit zákazníkům nejen čas, ale také prostředky, které by bylo potřeba vynaložit na dostavení se na jednu ze sítě poboček.

Spuštěním této služby AuresLab navazuje na rok 2018, kdy pro značky skupiny AURES Holdings vyvinula řadu přelomových inovací. Velkou pozornost v Čechách i v zahraničí vyvolaly datové aplikace AuresApps, které si zakoupily i jedny z největších autobazarů v Rusku nebo v Jihoafrické republice. Tyto aplikace pomocí datové analytiky umožňují obchodníkům dynamicky naceňovat vozy, respektive přizpůsobovat skladové zásoby vozů potřebám zákazníků.

Na poli služeb se stal velmi úspěšným prodej investičních vozů Mototechna Classic, v němž se od jeho spuštění prodalo více než 50 veteránů různých značek. AuresLab pro Mototechnu rovněž vyvinula půjčovny zánovních vozů Drive a sekci vozů s alternativními pohony EcoDrive.

V roce 2018 začala fungovat služba Fleet Hero, která na pomezí půjčovny a operativního leasingu umožňuje firmám flexibilně budovat či doplnit své vozové parky.

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit