Nepřehlédněte

ALD Automotive je na elektromobilitu připravené. Poskytuje odborné konzultace i vozy k vyzkoušení

>Redakce Redakce
22 června, 2023

Alternativní pohony začínají být realitou našich dní. Tématu jsme se věnovali s Pavlem Doleželem, ředitelem rozvoje obchodu ALD Automotive.

Pavel Doležel, ředitel podpory prodeje ALD Automotive

Jak vnímáte rozvoj alternativních pohonů?

K ochraně životního prostředí a snižování uhlíkové stopy přistupujeme s veškerou vážností. Ostatně být společensky odpovědní a stát se globálním lídrem v řešení udržitelné mobility patří mezi hlavní témata strategie MOVE 2025 ALD Automotive Group. Proto u nás ve firmě poctivě nastavujeme procesy tak, abychom problematiku alternativních pohonů co nejlépe uvedli v život a přenesli ji v jednoduché formě i na naše klienty. Řídíme se totiž heslem „štěstí přeje připraveným“.

Je elektromobilita jediným možným řešením mobility budoucnosti?

Co bude v budoucnu lze stěží předvídat. Vycházejme z toho, co je platné dnes. Souhlasím s obecně proklamovanou tezí, že elektrická vozidla v ČR zatím ještě nejsou vhodným produktem úplně pro každého, a proto je třeba na ně nahlížet jako na další pohonnou jednotku, nikoli jako na jedinou možnou. A to jak z pohledu emisí, tak z pohledu ekonomických dopadů. Někomu bude pro jeho účely naprosto vyhovovat elektroauto, jinému plug-in hybrid a další se neobejde bez naftového pohonu. A zde se otevírá prostor pro nás, abychom našim klientům pomohli vybrat vhodné vozidlo i potřebné služby.

Jaké alternativní pohony u Vás nabízíte?

Abychom sami co nejlépe poznali úskalí elektromobility a zároveň vyšli maximálně vstříc požadavkům našich klientů, rozhodli jsme se zřídit tzv. „zelený pool“. Tato „zelená“ vozidla nabízíme k vyzkoušení jak našim zaměstnancům a obchodníkům, tak klientům. Protože platí, že k různým účelům se hodí různá auta, do naší „zelené půjčovny“ jsme zařadili jak vozidla elektrická, tak plug-in hybridní nebo hybridní. Nabízíme je pod názvem ALD Flex a navíc s výhodou pronájmu od jednoho měsíce. Díky tomu se každý v poměrně krátké době dozví, jaký typ elektromobility mu nejvíce imponuje.

Dokážete klientům nabídnout víc než jen elektroauto?

Elektromobilita neznamená jen pořídit si do garáže elektroauto. Je to mnohem širší pojem a vyžaduje komplexní přístup. Ten u nás naleznete pod programem ALD Electric. Kromě konzultace při tvorbě „zelené“ Car Policy nebo výběru vhodného elektrovozu, umíme poskytnout výhodné financování, zajistit testování vozu, navrhnout řešení pro nabíjení doma, v zaměstnání i na veřejnosti, nabídnout správu vozového parku prostřednictvím ALD Pool nebo aplikací myALD a Chargee.  Pro delší dojezdy máme produkt ALD Switch, pro sportovní nadšence pronájem elektrokol ALD kola.  Asi se shodneme, že nadcházející doba bude pro poskytovatele mobility turbulentní. A já pevně věřím, že v ALD Automotive jsme na ni připraveni.

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit