Nepřehlédněte

Nová Kia Sportage poprvé nabídne dva různé rozvory

>Redakce Redakce
09 července, 2021

Pátá generace Sportage prošla komplexním přepracováním a stává se vrcholným reprezentantem segmentu městských SUV. Novinka si zachovala průkopnickou genetickou výbavu značky Kia. Zajímavostí je plánovaná nabídka dvou rozvorů. 

Nově odhalené snímky jsou globálního provedení modelu. Konkrétní podoba evropského modelu byla odhalena letos v září. Postavena je na nové architektuře a spojující design zaměřený na potřeby řidiče s přepracovaným interiérem, který zaujme širokým zahnutým displejem v přístrojové desce. 

Díky chytrému obestavění a praktickému využití prostoru si každý z cestujících na palubě Sportage vychutná v dané třídě velkorysé místo pro hlavu i v oblasti nohou. Slibně rovněž vypadají předzvěsti nadprůměrně velkého zavazadelníku. 

Pro silnější požitek z jízdy a se v nové Sportage poprvé představuje hned několik technologických novinek vč. systému ovládání E-Handling pro vylepšení dynamických schopností vozidla, jakožto i jeho agility a stability. Nová generace elektronického systému kontroly zavěšení kol díky plynulé regulaci tlumičů v reálném čase zprostředkuje optimální pohodlí a špičkovou úroveň bezpečnosti za všech situací.

Systém Terrain Mode dodává vozu příkladné jízdní schopnosti za náročnějších podmínek (např. sníh, bahno a písek), a dovoluje tak majiteli vozu provozovat i řadu dobrodružnějších volnočasových aktivit.

Díky vyspělým pohonným jednotkám se nová Sportage uplatní jako hospodárný nízkoemisní prostředek, nicméně skromnou spotřebu zde doprovází hladké a agilní dávkování výkonu SUV, které je bezesporu vitální, dynamické a zábavné za volantem.

Nová Sportage je vůbec prvním modelem Kia, který se bude nabízet v provedení s dlouhým nebo kratším rozvorem (v závislosti na regionu), a tak by pátá generace této modelové řady měla naplnit pestré a různorodé potřeby zákazníků z celého světa.

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit