Na pražském výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech se v listopadu opět představí spousta trendových novinek na veletrhu čisté mobility. Po úspěšných dvou ročnících, které měly návštěvnost kolem 24 tisíc lidí, uvede v českých premiérách nejnovější ekologické vozy, motocykly, dobíjecí technologie, novinky z oblasti infrastruktury moderní mobility a další unikáty.

Nejpřitažlivější pro návštěvníky jsou pochopitelně automobilové novinky. Účast na domácím veletrhu si nenechala ujít domácí značka Škoda Auto, která se pochlubí svými elektrifikovanými modely. Ford bude prezentovat své sportovně střižené sportovní SUV Mustang Mach-E, Porsche zase supersport Taycan.

K tahákům výstavy bude nepochybně patřit i model Tesla Y. Audi ukáže nejen Q4 e-tron Sportback, ale i e-tron GT. Volkswagen se pochlubí modely ID.3, ID.4 GTX, ID.5 a ID.Life. Značka CUPRA ukáže svůj první elektromobil s názvem BORN a Mitsubishi technicky zajímavé SUV Eclipse Cross PHEV, které umí být „malou elektrárnou“ na cestách pro nejrůznější spotřebiče.

„Mezi úspěšné exponáty se určitě zařadí i novinka značky Dacia s názvem Spring, která se stane nejlevnějším elektromobilem na trhu s cenovkou pod půl milionu korun. Značka Renault se na veletrhu pochlubí prvním modelem nové generace nativních elektromobilů Renault, tedy s novým Megane E-Tech. Nebudou chybět ani expozice značek Hyundai, Fiat, Jeep a další,“ připomíná ředitelka veletrhu Jana Nosálová.

Novinky mezi dodávkami i elektrokoly

Svět užitkových vozů budou mimo jiných zastupovat značky GOUPIL a Volkswagen užitkové vozy. V jeho expozici najdete VW e-Crafter skříň i sklápěčku a VW Multivan eHybrid.

Kromě národních premiér vozů se na veletrhu představí řada výrobců dobíjecích stanic, dodavatelů energií, výrobců manipulační a komunální techniky a také výrobců elektrokol. K vidění budou například produkty společností Mountfield, Apache, Shimano, Unicorn, Phoenix Contact, TPC Industry a dalších.

Testování zajištěno

Návštěvníci si tradičně budou moci prezentované vozy otestovat. Testovací jízdy totiž bude mít v areálu PVA EXPO PRAHA téměř každá z automobilek. Možné bude vyzkoušet i elektromotorky, elektrokola a dalších elektro vozítka.

Veletrh e-SALON tradičně nabízí i bohatý doprovodný program zahrnující zajímavé přednášky a workshopy. Ve čtvrtek a v pátek budou určeny hlavně odborné veřejnosti, o víkendu budou orientované na širokou veřejnost. Součástí výstavy budou i doplňky, služby, aplikace a legislativa spojené s alternativními pohony vozidel.

e-SALON s hvězdami Primy

Atraktivní zábavu chystá i spoluorganizátor akce – televize Prima. „Prima připravuje program podle zaměření jednotlivých televizních kanálů. Nebudou chybět ani známé tváře z obrazovky, tentokrát to budou hvězdy seriálu Slunečná, které budou moci návštěvníci v pátek i v sobotu potkat na autogramiádě,“ připomíná Jana Nosálová.

Třetí ročník e-SALONu, který společně pořádají společnost ABF a televize Prima, se bude konat ve dnech 11. – 14. listopadu 2021 na výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech. Úvodní den bude tradičně patřit médiím a odborníkům, pro širokou veřejnost bude akce zpřístupněna o den později, tedy 12. listopadu. Generálním partnerem výstavy je Skupina ČEZ.

Elektromobilita je pro energetiku logickým trhem, Skupina ČEZ se jí proto systematicky věnuje již přes 10 let. Provozujeme největší síť veřejného dobíjení v ČR s více než 320 stanicemi. Rychlodobíjecí stanice vznikají i díky podpoře z evropského programu CEF (Connecting Europe Facility). Současně nabízíme širokou paletu souvisejících služeb a produktů pro jednotlivce, firmy, municipality a kraje.

 

 

 

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit