Novinky

BMW letos novinkami nešetří, přijdou nové modely i prvky výbavy

>Mario Rychtera Mario Rychtera
01 června, 2021

Od léta 2021 zintenzivní radost z jízdy, komfort a individuální charakter velkého množství modelů BMW nové pohony, speciální prvky výbavy a další designové prvky exteriéru a interiéru. Od července 2021 bude na výběr ze tří nových modelových variant nového BMW řady 4 Coupé a pro BMW řady 4 Cabrio bude k dispozici také řadový vznětový šestiválec. U modelů BMW řady 3 a řady 4 budou navíc nově nabízeny další barvy karoserie a čalounění. 

BMW řady 4 Coupé

Od července 2021 doplní nabídku modelů BMW řady 4 další dvě varianty s pohonem všech kol – BMW řady 430i xDrive Coupé a nové BMW 420i xDrive Coupé. To znamená, že dva zážehové čtyřválcové modely nyní mohou přenášet hnací sílu na silnici pomocí inteligentní technologie pohonu všech kol. Rozdělování výkonu je dostupné podle potřeby v každé jízdní situaci a je kombinováno s upřednostňováním pohonu zadních kol, což zaručuje klasickou podobu radosti z jízdy. BMW 430i xDrive Coupé s výkonem 180 kW/245 k zrychluje z 0 na 100 km/h za 5,7 sekundy. V případě BMW 420i xDrive Coupé (135 kW/184 k) je tato hodnota 7,8 sekundy. Oba modely jsou standardně vybaveny 8stupňovou převodovkou Steptronic.

V horní části modelového portfolia BMW řady 4 Coupé bude trend u dalších variant směřovat opačně. Až dosud byl u těchto modelů inteligentní pohon všech kol součástí standardní výbavy, ale v budoucnu bude BMW M440i Coupé k dispozici také s klasickým pohonem zadních kol. Zážehový řadový šestiválec o výkonu 275 kW/374 k pod kapotou nové verze M modelu BMW zajistí výjimečně puristickou radost z jízdy. Tento automobil potřebuje ke zrychlení z 0 na 100 km/h pouhé 4,8 sekundy. U BMW M440i Coupé navíc s přenosem hnací síly na silnici pomáhá 8stupňová převodovka Steptronic Sport a M sportovní diferenciál na zadní nápravě.

BMW 430d Cabrio, nové barvy pro BMW řady 3 a 4

Od července 2021 přibyde do portfolia pohonů BMW řady 4 Cabrio nový motor. Nový vznětový řadový šestiválec pro BMW 430d Cabrio generuje maximální výkon 210 kW/286 k a nejvyšší točivý moment 650 Nm. Zátah motoru a hospodárnost systému pohonu vylepšuje dvoustupňové přeplňování a mild hybridní technologie se 48V startér-generátorem. Nové BMW 430d Cabrio zrychlí z 0 na 100 km/h za pouhých 5,8 s.

Výběr barev karoserie se rozšiřuje jak u nového BMW řady 4 Coupé, tak u BMW řady 4 Cabrio. Novinkou je červená metalíza BMW Individual Aventurin Red a šedá metalíza M Brooklyn Grey, které jsou k dispozici ve spojení s modelem M Sport a pro M modely BMW řady 4. Novým volitelným prvkem výbavy BMW řady 4 Coupé jsou sedadla čalouněná perforovaným materiálem Sensatec, nabízená ve čtyřech barevných provedeních.

Od července 2021 bude tato varianta čalounění k dispozici ve spojení s volitelnými sportovními sedadly také pro BMW řady 3 Sedan a BMW řady 3 Touring. Stejně tak je pro modely BMW řady 3 k dispozici červená metalíza BMW Individual Aventurin Red.

BMW řady 1 a 2 Gran Coupé

Nová funkce zavazadlového prostoru, která je součástí volitelného odkládacího paketu pro BMW řady 1, zajistí od července 2021 jeho větší variabilitu. Pomocí této výbavy lze podle potřeby upravit sklon úhlu opěradel zadních sedadel. Dokonce i v nejvíce vzpřímené pozici nabízejí sedadla v druhé řadě pohodlné sezení, minimálně na krátké vzdálenosti, zatímco objem zavazadlového prostoru současně narůstá o přibližně 40 litrů. Součástí odkládacího paketu pro BMW řady 1 bude v budoucnu také úložná síť v pravé části zavazadlového prostoru.

Kromě toho bude pro BMW řady 1 v nabídce nová barva karoserie – kompaktní pětidveřový vůz bude k dispozici také v modrém metalickém provedení Snapper Rocks Blue. Nabídku barev karoserie BMW řady 2 Gran Coupé doplní dvě nové barvy: metalízy modrá Phytonic Blue a šedá Skyscraper Grey.

Novinky pro BMW řady 5, řady 6 Gran Turismo a BMW M5

Volitelná 4zónová automatická klimatizace umožňuje individuální nastavení teploty a úrovně ventilace jak pro řidiče a spolujezdce, tak pro zadní cestující vpravo i vlevo. Nejnovější verze nyní obsahuje také filtr nanočástic, který zajišťuje ještě vyšší kvalitu vzduchu uvnitř vozu pomocí vrstev nano-tkaniny a aktivního uhlí. Technologie filtru z nanovláken je aktivní také při použití funkce ventilace na dálku. V důsledku toho je možné rychle a důkladně vyčistit vzduch uvnitř vozu ještě dřív, než vyrazíte na cestu.

Čtyřzónová automatická klimatizace s filtrem nanočástic je standardní výbavou BMW X7 a je již nabízena jako volitelná výbava luxusních sedanů BMW řady 7, luxusních sportovních vozů BMW řady 8 a pro modely BMW X5, BMW X6, BMW X5 M, BMW X6 M a BMW M8. Od července bude k dispozici také pro všechny modelové varianty BMW řady 5, BMW řady 6 Gran Turismo a BMW M5.

Nové prvky výbavy pro BMW řady 6 Gran Turismo a X6

Kromě vynikající vhodnosti pro cesty na dlouhé vzdálenosti boduje BMW řady 6 Gran Turismo také svými dynamickými jízdními vlastnostmi. M multifunkční sedadla, která budou od července 2021 součástí speciální výbavy dostupné pro tento luxusní model, řidiči i spolujezdci nabídnou ideální místo, kde si mohou užít jak pohodlí, tak sportovní jízdu. S integrovanými opěrkami hlavy a vylepšeným vedením v oblasti boků a ramen poskytují maximální stabilitu při dynamické jízdě zatáčkami. M multifunkční sedadla nabízejí elektricky ovládané nastavení podélné pozice sedadla, úhlu sklonu opěradla, šířky opěradla, délky sedáku a výšky opěrky hlavy. 

Inovace v oblasti speciální výbavy pro BMW X6 dodávají interiéru nápadný vzhled a sportovní styl. Od léta 2021 lze Sports Activity Coupe objednat také v červeném barevném provedení karoserie Piemont Red. V budoucnu bude standardní výbavou BMW X6 rovněž antracitové čalounění stropu BMW M.

Nový design plug-in hybridů

U stále rostoucího počtu modelů BMW zajišťuje přesně řízená spolupráce mezi spalovacím motorem a elektromotorem příkladnou hospodárnost a speciální podobu radosti z jízdy. Od července 2021 budou plug-in hybridní modely BMW řady 3, BMW řady 5, BMW řady 7 a BMW X5 rozpoznatelné podle zcela nových designových prvků exteriéru a interiéru. Nové označení na víku zavazadlového prostoru a na předních blatnících znamenají, že vozidlo je „elektrifikováno pomocí i“ („electrified by i“). Loga BMW kapotě, víku zavazadlového prostoru, středech kol a volantu jsou navíc lemovány modrou barvou BMW i Blue.

Výběr kol z lehké slitiny pro elektrifikované modelové varianty BMW řady 5 Touring nabízí nové možnosti individualizace. Tři plug-in hybridní modely jsou standardně vybaveny 18palcovými koly z lehké slitiny. Od července 2021 se zákazníci mohou rozhodnout pro 19palcová kola z lehké slitiny v pěti různých provedeních.

 

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit