Novinky

Bridgestone vytvořil speciální pneumatiky pro Škodu Enyaq. V čem jsou výjimečné?

>Redakce Redakce
09 srpna, 2022

Bridgestone vyvinul v rámci pokračujícího partnerství se značkou Škoda pneumatiky s průkopnickou technologií ENLITEN pro elektromobil Škoda Enyaq iV. Technologie ENLITEN pomáhá snižovat hmotnost a valivý odpor pneumatiky a současně optimalizuje ovladatelnost modelu Enyaq a zvyšuje adhezi na mokru.

Společnost Bridgestone musela splnit náročné standardy značky Škoda v oblastech ovladatelnosti, opotřebení, hospodárnosti a dlouhé životnosti. Výsledkem jsou pneumatiky Turanza Eco, jejichž technologie ENLITEN snižuje valivý odpor až o 30 % a hmotnost až o 20 %*1. Enyaq iV díky tomu nabízí na jedno nabití dojezd až 529 km. Pneumatiky s technologií ENLITEN jsou navíc lehčí, takže se při výrobě jedné pneumatiky spotřebuje až o 2 kg méně surovin.

Škoda Enyaq iV je jedním z nejnovějších modelů koncernu Volkswagen s elektrickým pohonem, vybavených pneumatikami s technologií ENLITEN. Tyto inovativní pneumatiky Bridgestone používají také modely Audi Q4 e-tron, Volkswagen ID.3/ID.4/ID.5 a Cupra Born. Pneumatiky Turanza Eco s technologií ENLITEN se pro model Enyaq iV dodávají v rozměrech pro kola s průměrem ráfku 19, 20 a 21 palců.

Bridgestone použil při vývoji pneumatik pro model Enyaq iV svou patentovanou technologii virtuálního vývoje pneumatik, která minimalizuje počet prototypů a potřebných provozních testů vyvíjených pneumatik. Virtuální vývoj pneumatik snižuje spotřebu surovin a emise CO2 ve fázi vývoje až o 60 procent a urychluje uvedení produktu na trh až o 50 procent – díky tomu je vývoj pneumatik trvale udržitelnější, efektivnější, preciznější a flexibilnější.

 

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit