Novinky

Bridgestone vyvinul špičkovou pneumatiku pro lehké užitkové vozy, i ty elektrické

>Redakce Redakce
02 listopadu, 2022

Bridgestone představil pneumatiku Bridgestone Duravis Van. Nová prémiová letní pneumatika pro lehké užitkové vozy poskytuje v podmínkách každodenního provozu maximální hospodárnost. Bridgestone Duravis Van pro regionální rozvážkovou dopravu a doručování zásilek na posledním úseku logistického řetězce minimalizuje prostoje a přispívá ke snižování celkových nákladů na vlastnictví (TCO). Díky tomu je ideální pneumatikou pro profesionály, kteří chtějí optimalizovat správu pneumatik a upřednostňují bezpečnost a spolehlivost.

Pneumatika Bridgestone Duravis Van, koncipovaná i pro elektromobily, byla vyvinuta s ohledem na uspokojení požadavků zákazníků a zvýšení efektivity jejich podnikání. Podle testů, které uskutečnila nezávislá organizace TÜV SÜD, nabízí nová pneumatika Bridgestone Duravis Van nejdelší životnost ve své třídě1 a v rámci své kategorie nejlepší výkony při brzdění na suchu i mokru2. Pneumatika Bridgestone Duravis Van také obdržela na informačním štítku EU nejvyšší hodnocení adheze na mokru. Pro řidiče to je záruka bezpečné jízdy dokonce i v náročných podmínkách intenzivního deště.

V porovnání s předchůdcem, pneumatikou Duravis R660, snižuje Bridgestone Duravis Van valivý odpor o 21 %3 a ve většině rozměrů má podle informačního štítku EU valivý odpor úrovně B. To znamená větší provozní hospodárnost3, která firmám přinese úspory paliva nebo delší dojezd na jedno nabití sady akumulátorů.

Bridgestone Duravis Van představuje různé inovace včetně nového symetrického dezénu, optimalizovaných drážek na okrajích běhounu, nové konstrukce lamel a celkového rozložení drážek. Další předností je nová, vylepšená technologie styčné plochy, která umocňuje potenciál pneumatiky v oblasti provozních vlastností. Inovativní proces mísení zlepšuje kontrolu nad chemickými reakcemi a umožňuje vyvážit zesílení pneumatiky s jejím valivým odporem. 

Nová pneumatika Bridgestone Duravis Van je ideální volbou jak pro vozidla poháněná spalovacími motory, tak pro elektromobily, a pomáhá optimalizovat jejich provozní vlastnosti. Konkrétně řidiči elektromobilů ocení vyšší odolnost pneumatiky Bridgestone Duravis Van vůči opotřebení vzhledem k vyšší hmotnosti a většímu točivému momentu elektricky poháněných vozidel, zatímco její nízký valivý odpor prodlužuje dojezd na jedno nabití. V porovnání se svým předchůdcem má pneumatika Bridgestone Duravis Van také nižší hlučnost, což zvyšuje komfort řidičů elektromobilů vybavených téměř nehlučnými systémy pohonu – snížení vnější hlučnosti za jízdy o 2 dB3 přineslo hodnocení A na informačním štítku EU.

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit