14. července 2024
Novinky

DS míří do říše snů s pohádkami pro dospělé. Trojice slavných děl ožívají ve speciálních výbavách plných překvapení

>Redakce Redakce
14 května, 2024

Humanista, vypravěč, letec, vědec a umělec Antoine de Saint Exupéry propůjčil své jméno kolekci pro rok 2024, kterou společnost DS Automobiles představuje u příležitosti 80. výročí jeho úmrtí. Kolekci Antoine de Saint Exupéry tvoří tři modely: DS 3, DS 4 a DS 7.

DS 3 Antoine de Saint Exupéry: „Těm, kdo cestují, jsou hvězdy průvodci“, Malý princ  

První model řady, vůz DS 3 Antoine de Saint Exupéry, je inspirován knihou Malý princ, univerzálním humanistickým dílem, které se stalo nejpřekládanějším na světě. 

Vůz DS 3 Antoine de Saint Exupéry představuje pro všestranný komfort interiér OPERA v hnědé kůži Criollo se specifickými dekoracemi palubní desky a dveří. Saténová výšivka vytváří linie jako padající hvězdy a legendární perleťové prošívání je v odstínu Terre de Cassel (Van Dyckova hněď). Eleganci interiéru podtrhuje kůží potažený kryt airbagu. 

Na prazích předních dveří je umístěn citát „Pour les uns qui voyagent, les étoiles sont des guides“ („Těm, kdo cestují, jsou hvězdy průvodci“) převzatý z knihy Malý princ a také kresba autora. 

Zvenčí jsou verze Antoine de Saint Exupéry opatřeny elegantními štítky na předních dveřích a středovými kryty v barvě Vol de Nuit (Noční let) na 18palcových kolech NICE. K dispozici jsou tři odstíny karoserie kombinované s černou střechou: Vol de Nuit (Noční let), Cristal Pearl a Černá Perla Nera.

Nabídka výbavy zahrnuje hands-free přístup a startování, vyhřívaná sedadla a online navigaci se systémem DS IRIS SYSTEM a přístupem k chatbotu ChatGPT. 

Ceník
DS 3 E-TENSE Antoine de Saint Exupéry 1 290 000 Kč
DS 3 HYBRID Antoine de Saint Exupéry 950 000 Kč
DS 3 PureTech 130 Antoine de Saint Exupéry 900 000 Kč
DS 3 BlueHDi 130 Antoine de Saint Exupéry 950 000 Kč

DS 4 Antoine de Saint Exupéry: „Hvězdy nám vyměřují skutečné vzdálenosti“, Kurýr na jih

Dobrodružný a dynamický model DS 4 Antoine de Saint Exupéry přebírá citát z autorovy první vydané knihy Kurýr na jih. Symbolizuje odvahu, svobodu a věrnost muže ze světa leteckého poštovního kurýra. 

Interiér OPERA v hnědém odstínu Criollo, obohacený o exkluzivní ozdobné prvky, ukazuje to nejlepší z know-how značky DS Automobiles. Na palubní desce je použitá kůže s dvojitým prošíváním Criollo a Terre de Cassel. Výšivka Terre de Cassel se opakuje na obložení dveří. Přední sedadla jsou vyhřívaná, odvětrávaná a vybavená masážní funkcí. 

Stejně jako u ostatních modelů je i zde na palubní desce umístěn štítek „Antoine de Saint Exupéry“. Na prazích předních dveří se nachází citát „Les étoiles mesurent pour nous les vraies distances“ („Hvězdy nám vyměřují skutečné vzdálenosti“) a kresba letadla.

Devatenáctipalcová kola SEVILLA s diamantovým efektem mají nový střed v odstínu Vol de Nuit (Noční let). K dispozici jsou tři odstíny karoserie kombinované s černou střechou: specifický odstín Vol de Nuit (Noční let), dále Cristal Pearl a Černá Perla Nera. 

Ceník
DS 4 E-TENSE 225 Antoine de Saint Exupéry 1 350 000 Kč
DS 4 HYBRID Antoine de Saint Exupéry 1 100 000 Kč
DS 4 BlueHDi 130 Antoine de Saint Exupéry 1 100 000 Kč

DS 7 Antoine de Saint Exupéry: „Existuje cesta komunikace mezi námi a hvězdami“, Citadela

Model DS 7 Antoine de Saint Exupéry se inspiroval knihou „Citadela, posmrtně vydanou sbírkou úvah o lidském údělu. Síla díla odpovídá síle modelu, jehož silueta evokuje pohodlí a bezpečí.

Pro maximální pohodlí svých cestujících nabízí vůz DS 7 Antoine de Saint Exupéry zcela nový interiér OPERA v hnědém odstínu Criollo. Kůži Nappa doplňuje výšivka Tramontane a perlové prošívání Terre de Cassel. Na palubní desce je umístěn štítek „Antoine de Saint Exupéry“, na prazích předních dveří citát „Il est le chemin de l’échange entre les étoiles et nous“ („Existuje cesta komunikace mezi námi a hvězdami“) a kresba hvězd. 

Eleganci vozu dodávají i další výšivky a loketní opěrka v odstínu Hnědá Criollo. Volant je celý potažen černou kůží Basalte, včetně krytu airbagu. Přední sedadla jsou vyhřívaná, odvětrávaná a vybavená masážní funkcí, výbavu doplňují akustická skla oken pro ještě větší komfort. 

Zvenčí byl na dveře přidán nový štítek „Antoine de Saint Exupéry“, exkluzivitu této kolekce podtrhuje nový střed kol v odstínu Vol de Nuit (Noční let). K dispozici jsou čtyři odstíny karoserie: specifický odstín Vol de Nuit (Noční let), dále Cristal Pearl, Černá Perla Nera a Modrá Saphir. 

Ceník
DS 7 E-TENSE 4×4 300 Antoine de Saint Exupéry 1 730 000 Kč
DS 7 E-TENSE 225 Antoine de Saint Exupéry 1 580 000 Kč
DS 7 BlueHDi 130 Antoine de Saint Exupéry 1 230 000 Kč

 

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit