Novinky

Ford Fiesta končí bez náhrady. Uvolňuje místo novému elektromobilu

>Redakce Redakce
27 října, 2022

Ford oficiálně oznámil konec modelové řady Fiesta. Tu v posledních měsících doprovázely problémy způsobené nedostatkem komponentů. Automobilka problém řešila vyřazením některých prvků výbavy z nabídky a v ceníku už delší dobu nenajdeme ani třídveřovou verzi. Nebyl o ni zájem.

K červnu 2023 sjedou z výrobních linek v Kolíně nad Rýnem poslední pětidveřové hatchbacky, což platí i pro dynamickou verzi ST. Spolu s tím fabrika přestane vyrábět i litrové tříválce EcoBoost, jejichž produkce se přesune do rumunského Craiova. Kolínský závod se totiž přeorientuje na elektromobily.

První Ford Fiesta se světu ukázal v roce 1976 a během 47 let výroby produkce dosáhla více jak 18 milionů vozů. Fiesta se vyráběla ve více než třinácti zemích světa a stala se globálně oblíbeným modelem. V roce 2024 ji nahradí elektrická verze Pumy postavená na zcela nové platformě. Tu současnou Fiesta s Pumou sdílí. Ve dvouletém horizontu Ford na evropské trhy přinese dva nové osobní elektromobily a čtyři modely ze segmentu užitkových vozů.

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit