Novinky

Mercedes-Benz a Siemens podpoří strategický význam Berlína

>Mario Rychtera Mario Rychtera
06 dubna, 2021

V souvislosti s vývojem nových udržitelných technologií se berlínský závod Mercedes-Benz v Marienfelde promění na kompetenční centrum pro digitalizaci, které se zaměří na vývoj a zavádění digitálního ekosystému MO360 a zkvalitňování výrobních procesů. V budoucnu by se měly v Berlíně kompletovat i jednotlivé komponenty pro elektromobilitu.

Společnost tak plánuje zajistit budoucí využití berlínské továrny, která je nejstarší součástí globální výrobní sítě Mercedes-Benz Cars. Jejím technologickým a digitálním jádrem je berlínský areál Mercedes-Benz Digital Factory Campus. Cílem je zavést nové vývojové trendy otestované v Berlíně v továrnách Mercedes-Benz po celém světě a zajistit potřebnou kvalifikaci pracovníků. 

Centrum Wernera von Siemense pro průmysl a vědu v berlínském Siemensstadtu dokáže nabídnout bohaté zkušenosti, které lze úspěšně využít v nadcházející spolupráci. Na základě synergií projektu Siemensstadt2 a Mercedes-Benz Digital Factory Campus dojde k přeměně areálů, kde se zrodila industrializace Německa, v moderní digitální centra.

 

Přední automatizační a softwarová řešení Siemens jsou základem digitální transformace automobilové výroby. Nabízejí možnosti kombinace a propojování reálného a virtuálního světa a provozních (OT) a informačních technologií (IT), což otevírá nové možnosti pro shromažďování a využití obrovského množství dat vygenerovaných během projektování a výroby a jejich porozumění. Například inovativní aplikace internetu věcí (IoT) dokážou výrazně zvýšit flexibilitu a energetickou úspornost výrobních procesů. 

Zemská vláda v Berlíně vítá a podporuje nejen závazek k vytvoření lokality pro výrobu a inovace, ale i související transformaci areálů a spolupráci obou firem. Berlín vyjádřil silnou podporu tohoto partnerství, které je součástí nově vznikající podoby německého hlavního města jako místa pro rozvoj vědy a start-upů. A to je jeden z důvodů, proč berlínský primátor tuto spolupráci podporuje. 

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit