Novinky

Modernizovaný Ford Transit se novinkami zaměřuje na řidiče a firmy. Přinese jim spoustu šikovných řešení

>Redakce Redakce
26 října, 2023

Modely Ford Transit a E-Transit získaly rozsáhlé vylepšení standardních funkcí konektivity a možnost bezdrátové aktualizace Ford Power-Up. Nový software zjednodušuje dodatečné přestavby a automatizuje opakující se úkony pro řidiče rozvážkové služby, kteří často provedou až 150 rozvozů denně. Vylepšení podvozku a volitelná osmistupňová automatická převodovka zvyšují užitečné zatížení a zlepšují výkon, ovladatelnost a efektivitu vozidla. 

Aby Ford Pro pomohl zákazníkům všech profesí dosáhnout výhod produktivity propojených užitkových vozidel, pokračuje v rozšiřování digitálních možností svého portfolia užitkových vozidel Transit a E-Transit.

Novinky evropského modelu

Standardizovaný systém SYNC 4, 12palcový dotykový displej umístěný uprostřed a vestavěný navigační systém s dopravními informacemi v reálném čase, které řidičům pomáhají plánovat trasy a dodržovat časový plán. Pracoviště řidiče nově doplňuje 8palcový digitálně-analogový přístrojový štít.

Nejnovější 5G modem  společnosti Ford, který poskytuje superrychlé připojení k inteligentním technologiím Transitu s bezdrátovými aktualizacemi Ford Power-Up pro zvýšení produktivity vozidla bez nutnosti návštěvy prodejce.

Doručovací asistent , dostupný pro modely E-Transit a Transit s dlouhým rozvorem a automatickou převodovkou, který automatizuje opakující se bezpečnostní úkony řidičů rozvážkových vozů, kteří často provedou až 150 rozvozů denně, a zkrátí tak každou dodávku až o 20 sekund. Zvolení parkovací polohy na otočném voliči automatické převodovky zastaví motor, aktivuje výstražná světla a alarm a zamkne všechny dveře, které řidič nepoužívá k výstupu z kabiny nebo přístupu k zásilkám. Opětovné sešlápnutí brzdového pedálu nastartuje motor a deaktivuje výstražná světla.

Digitální spínače přídavného vybavení umožňují řidičům ovládat dodatečně instalované vybavení prostřednictvím nastavitelných digitálních spínačů na standardním 12palcovém dotykovém displeji v kabině a také propojení se softwarovými balíčky Ford Pro pro vzdálené sledování například teploty v chladicích vozech přepravujících léčiva nebo potraviny a nápoje, kde je nezbytné zajistit kontinuální chlazení.

Technické inovace pomohou řidiči i firmě

Součástí standardní výbavy modernizovaného Transitu se stane komplexní sada pokročilých asistenčních systémů pro bezpečnost řidiče a nákladu, včetně systému Pre-Collission assist s autonomním nouzovým brzděním, systému pro udržování v jízdním pruhu, funkce rozpoznávání dopravních značek omezujících rychlost a sledování bdělosti řidiče.  Sady asistenčních systémů zahrnují systém hlídání mrtvého úhlu a varování před projíždějícími vozy při couvání z parkovacího místa, inteligentní adaptivní tempomat s funkcí udržování uprostřed jízdního pruhu a funkcí Stop & Go a 360stupňovou kameru, která řidičům poskytuje větší jistotu. Asistenční systémy mohou provozovatelům pomoci snížit prostoje, náklady na opravy a pojištění. 

Modernizovaný Transit přichází s novou osmistupňovou automatickou převodovkoupro verze s pohonem předních kol, která zlepšuje efektivitu a přepravní kapacitu. 

Přepracovaná přední náprava snižuje hmotnost až o 27 kg v závislosti na konfiguraci vozidla. Konstrukce také umožňuje snazší výměnu brzd a zkracuje servisní dobu až o dvě hodiny při výměně všech čtyř brzdových kotoučů. Pro modernizovaný Transit se standardem stávají 16palcová kola.

Více variant za nižší cenu

Modernizovaný Transit v 2-3místné karosářské variantě Van a 5-7místné DCiV je k dispozici pro zákaznické objednávky. Další karosářské verze a elektrický E-Transit rozšíří nabídku již brzy. Od svého uvedení na trh v roce 2022 se Ford E-Transit stal jasným lídrem v oblasti dvoutunových elektrických dodávek, což představuje více než 50procentní tržní podíl v segmentu v Evropě. 

Díky zvýhodnění 249 200 Kč bez DPH začíná cena modernizovaného Transitu Van v nejprodávanějším provedení Trend 350 na 834 700 Kč bez DPH.

Pro model Transit DCiV je akční cena stanovena na 938 000 Kč bez DPH při zvýhodnění ve výši 220 000 Kč bez DPH.

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit