14. července 2024
Novinky

Nový Ford Transit Connect poprvé nabízí plug-in hybrid i velký diesel. Uvnitř je prostorný a pohodlný

>Redakce Redakce
30 ledna, 2024

Divize Ford Pro odhaluje novou kompaktní dodávku Transit Connect, která doplňuje novou generaci elektrifikovaných užitkových vozů Transit této značky v Evropě.

Transit Connect se začne vyrábět na jaře 2024, přičemž první dodávky dieselové verze Van jsou v rámci plánu postupného uvádění na trh naplánovány na léto letošního roku. Do konce roku se k nabídce připojí Transit Connect PHEV a počátkem roku 2025 nabídku doplní modely s pohonem všech kol a verze Kombi.

Dostupné verze
  • Trend – dostupný pro verze Van a Kombi, určený pro fleetové zákazníky a zákazníky, kteří kladou důraz na své náklady.
  • Limited – verze Van vyšší třídy se 17palcovými koly z lehké slitiny, pracovní plochou v opěradle sedadla spolujezdce
  • Active – atraktivní, robustní Kombi s designem inspirovaným vozy SUV, LED světlomety a střešními ližinami.

Poprvé jako plug-in hybrid

Na špici zcela nové nabídky pohonných jednotek pro Transit Connect stojí první pohonné ústrojí typu PHEV v historii tohoto modelu. Tento systém spojuje 1,5litrový zážehový motor EcoBoost s vysokonapěťovým akumulátorem a elektromotorem a prostřednictvím šestistupňové dvouspojkové automatické převodovky poskytuje kombinovaný výkon 150 k a točivý moment 350 Nm. Maximální užitečné zatížení je 770 kg,  a maximální hmotnost přívěsu je 1 400 kg. 

Transit Connect PHEV má cílový elektrický dojezd až 110 km a v čistě elektrickém režimu může poskytovat točivý moment až 330 Nm pro přepravu nákladu ve městě.

Zákazníci mohou v případě potřeby dobít akumulátor pomocí DC rychlonabíječky o výkonu 50 kW nebo jej plně dobít mezi směnami pomocí palubní AC nabíječky o výkonu 11 kW. 

Na cestách využijete tři jízdní režimy podle profilu trasy. Bezemisní režim zapnete v úvodní městské části cesty, nebo naopak vyjedete s aktivním spalovacím motorem a energii si necháte na finále. Případně necháte vše na automatickém managementu vozu. 

Konvenční verze zůstává

Jako alternativu k novému pohonnému ústrojí PHEV si zákazníci mohou zvolit také 2,0litrový turbodiesel EcoBlue se dvěma výkony. Nový systém pohonu všech kol je nabízen ve spojení s motorem o výkonu 122 k a šestistupňovou manuální převodovkou; zákazníci si mohou stejný motor objednat také se sedmistupňovou dvouspojkovou automatickou převodovkou, která zajistí rychlé a plynulé řazení bez ztráty točivého momentu. Varianta o výkonu 102 k je vybavena šestistupňovou manuální převodovkou a má pohon předních kol. Ford Pro očekává vysoce konkurenceschopnou spotřebu paliva 4,8 l/100 km, která zákazníkům pomůže snížit náklady na palivo.

Možnost volby inteligentního pohonu všech kol u nového Transitu Connect zvýší atraktivitu pro zákazníky zejména v oblastech s náročnými povětrnostními podmínkami kde řidičům poskytne lepší trakci a jistotu za volantem.

Objemy a vnitřní prostor

Transit Connect je navržen tak, aby uspokojil širokou škálu požadavků zákazníků kompaktních dodávek, proto Ford Pro nabízí model s krátkým nebo dlouhým rozvorem ve dvoumístné karoserii Van nebo pětimístné karoserii Kombi.

Nová konstrukce přináší zvětšený objem nákladového prostoru o 3,1 m3 nebo 3,7 m3v závislosti na volbě rozvoru. Maximální užitečné zatížení je 820 kg, a tažná síla 1 500 kg umožňuje zákazníkům táhnout širokou škálu vybavení pro jejich podnikání.

Transit Connect Kombi představuje novou revoluční koncepci flexibilních sedadel, která umožňuje zákazníkům s různými potřebami rychle a snadno změnit vozidlo z pohodlného pětimístného vozu na schopnou pracovní dodávku. Zadní sedadlo se během několika sekund snadno sklopí dopředu a nahoru, čímž se zvětší objem nákladového prostoru na 2,5 m3 (L1) nebo 3,1 m3 (L2), přičemž modely L2 nabídnou prostor pro dvě europalety.  Ve sklopené poloze tvoří zadní sedadla ochrannou přepážku v celé výšce a zajišťují tak cestujícím na předních sedadlech komfortní jízdu.

Vysoký technický i komfortní standard

Základní výbavou celé modelové řady je 10palcový digitální přístrojový štít s konfigurovatelným hlavním displejem, který je doplněn sekundárními informacemi. V kombinaci s 10palcovým barevným centrálním dotykovým displejem s volitelnou navigací Connected Navigation  vytváří stylový digitální kokpit.

Řidiči, kteří používají pracovní telefon pro navigaci nebo kontakt se zákazníky, mohou využívat bezdrátové zrcadlení Apple Carplay a Android Auto  s bezdrátovým nabíjením u stupňů výbavy Limited a Active. Nabíjení větších zařízení, jako jsou notebooky nebo nářadí na cestách, je také snadné, protože porty USB-C v kabině nabízejí výkon až 45 wattů.

Zákazníci si mohou vybrat na přání vyhřívaná přední sedadla, která jsou nabízena v kombinaci s vyhřívaným volantem a certifikována přední organizací pro zdravá záda Aktion Gesunder Rücken e.V. (AGR), Kampaň za zdravější záda. Ta jsou vybavena čtyřsměrně elektricky ovládanými bederními opěrkami a nastavitelnými prodlouženými opěrkami nohou pro optimální pohodlí.

Mezi standardně dodávané vyspělé asistenční systémy řidiče modelu Transit Connect patří Pre-Collision Assist s funkcí automatického nouzového brzdění s výstrahou v případě hrozícího nebezpečí, asistent vyhýbacího manévru a asistent pro křižovatky, které pomáhají předcházet srážkám s ostatními účastníky silničního provozu nebo je zmírňovat.

Zadní kamera a systém pro sledování mrtvého úhlu s varováním před projíždějícími vozy při couvání z parkovacího místa jsou u modelů vyšších výbavových stupňů součástí standardní výbavy a dávají řidiči ještě větší jistotu při manévrování. A stejně jako u zcela nového modelu Transit Custom pomáhá aktivní brzdění při couvání předcházet nehodám, při nichž se řidič střetne s ostatními účastníky silničního provozu, které mohl přehlédnout.

Mezi další volitelné technologie patří asistent pro couvání s přívěsem Pro Trailer Backup Assist, který pomáhá řidiči manévrovat s přívěsem, aniž by došlo k jeho zkřížení. Tento systém využívá senzory a zadní kameru a pomáhá řidiči intuitivně navádět přívěs pomocí ovládacího kolečka a digitálního displeje namísto volantu.

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit