Novinky

Řešíte obutí na léto? Continental s novou sadou odešel z testů jako vítěz

>Redakce Redakce
29 března, 2022

Nové pneumatiky Continental SportContactTM 7 se poprvé objevily v testech letních pneumatik v odborných médiích, ve kterých si vedly skvěle. V porovnání s konkurencí se umístily v čele dvou renomovaných žebříčků. Z testů si odnesly několik superlativů. Kromě SportContactTM 7 si řadu prvenství z nezávislých testů odnesly i pneumatiky Continental PremiumContactTM 6.

Pneumatiky Continental SportContactTM 7 jsou prvním zástupcem sedmé generace letních pneumatik a zároveň nástupcem osvědčených sportovních letních pneumatik značky Continental, které už od svého uvedení na trh bodovaly v testech renomovaných časopisů. V prvním porovnání s pneumatikami dalších značek si vedly velmi dobře, odborníci ocenili především vynikající brzdné vlastnosti za mokra i za sucha a rovněž nejlepší valivý odpor.

SportContactTM 7 se staly vítězem testů německého magazínu Sport Auto, když mezi konkurencí deseti konkurenčních pneumatik dosáhly jako jediné hodnocení „vynikající“. Stejně tak zvítězily i v testech letních pneumatik 2022 britského youtubera Jonathana Bensona. Jeho „Tyre Reviews“ publikoval test letních UHP pneumatik na youtube kanále a na webové stránce www.tyrereviews.com.

Vícero úspěchů v letošních testech si připsaly i další letní pneumatiky od společnosti Continental – PremiumContactTM 6.

Za vítěze v testech je označil švédský magazín Vi Bilägare, oceňující krátkou brzdnou dráhu, dobrou přilnavost v zatáčkách a bezpečné jízdní vlastnosti. Prvenství dosáhly také ve dvou testech finských magazínů Tuulilasi a Tekniikan Maailma, které taktéž vyzdvihly dobrou přilnavost na suchém stejně jako na mokrém povrchu i v zatáčkách, dále bezpečnost a jízdní vlastnosti za každých podmínek.

Testy letních pneumatik pro rok 2022 zveřejnily také autokluby ADAC (Německo), OEAMTC (Rakousko) a TCS (Švýcarsko). Taktéž v těchto testech PremiumContactTM 6 zabodovaly, když se objevily na prvním místě mezi konkurencí až osmnácti hodnocených letních pneumatik. S hodnocením „vysoce doporučené“ získaly ocenění jako „velmi vyvážená pneumatika“ s nejlepším výsledkem na mokré vozovce a též s dobrým výsledkem na suché vozovce, přičemž porota je ocenila také jako „dobré ve spotřebě paliva a opotřebení“.

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit