30 července 2021
Novinky

Užitkové vozy Ford ocenila prestižní anketa

>admin admin
28 listopadu, 2019

Ford ovládl letošní sezónu udílení cen v segmentu užitkových automobilů. Elektrifikovaná modelová řada Ford Hybrid Transit Custom získala nejvyšší ocenění v anketě International Van of the Year (IVOTY) 2020, zatímco Ford Ranger vyhrál anketu International Pick-up Award (IPUA) 2020.

Ford je první výrobce, kterému se podařilo již podruhé získat tituly IVOTY i IPUA ve stejném roce. Poprvé se tak stalo v roce 2013. Nové modely Transit Custom Plug-in Hybrid a Transit Custom EcoBlue Hybrid vyhlásila nejlepšími dodávkami roku na slavnostním udílení cen ve francouzském Lyonu porota složená z 25 odborných novinářů ze stejného počtu evropských zemí.

Na druhém místě se v letošním ročníku ankety umístil „velký“ Transit EcoBlue Hybrid. Celkem Ford získal titul IVOTY již šestkrát.

Ford Ranger, který je nejprodávanějším pick-upem v Evropě,* zaujal 18 porotců cen IPUA svým výkonným a úsporným vznětovým motorem 2.0 EcoBlue, stejně jako vyspělými asistenčními systémy.

Nový Ford Ranger se dodává sériově s pohonem všech kol. S novou 10stupňovou samočinnou převodovkou je až o devět procent úspornější než ekvivalentní dřívější provedení. Je vybaven předkolizním asistentem s detekcí chodců a nabízí také zabudovaný modem FordPass. Součástí řady Ranger je rovněž sportovní Ranger Raptor. Vyznačuje se motorem 2.0 EcoBlue Bi-Turbo 157 kW (213 k), extrémním vzhledem a speciálním podvozkem, umožňujícím rychlou jízdu v náročném terénu.

Ford je nejprodávanější značkou užitkových automobilů v Evropě. Do října si Transit Custom připsal 114 000 prodaných vozů, o 2,6 % více než ve stejném období loňského roku. Ranger je nejprodávanějším pick-upem na evropském trhu, zatím má letos na kontě 43 300 prodaných kusů.

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit