Technologie

Kia vybuduje moderní továrnu pro novou generaci speciálních vozů

>Redakce Redakce
06 června, 2022

Automobilka Kia se nachází ve fázi proměny v poskytovatele trvale udržitelné mobility. Nejbližším cílem je vybudovat zcela nový výrobní závod určený k výrobě elektrických vozidel pro speciální účely s technikou autonomní jízdy. 

Nové výrobní centrum se bude nacházet ve stávajícím výrobním areálu Kia v korejském Hwaseongu. Společnost plánuje zahájit výstavbu v první polovině roku 2023 s cílem spustit komerční výrobu ve druhé polovině 2025.

Závod bude zpočátku schopen vyrábět 100 tisíc vozidel pro speciální účely ročně, přičemž v návaznosti na růst trhu PBV kapacita postupně naroste na 150 tisíc vozů ročně.

Nový závod pro výrobu PBV bude využívat nejmodernější procesy automatizace v kombinaci s vyspělými technologiemi ke snížení uhlíkových emisí v průběhu výrobního procesu. Součástí závodu bude i čistá lakovna a technologie ke snížení spotřeby energií a minimalizaci dopadů na životní prostředí.

Koncept nové modelové řady

E-FOREST je obchodní označení nového ekosystému chytrého závodu Kia, postaveného na inovacích ve výrobních systémech přirozeným propojením všech součástí k dosažení přidané hodnoty pro zákazníka.

Nový závod na výrobu PBV bude při zahájení provozu ve druhé polovině roku 2025 vyrábět středně velké vozidlo pro speciální účely, první vyhrazený model PBV značky Kia. První vyhrazené PBV bude postaveno na ‚skateboardové‘ platformě Kia ‚eS‘, vyvinuté speciálně pro vozy typu PBV. Nová platforma umožňuje flexibilní úpravy velikosti v závislosti na modelu PBV v souladu s různorodými požadavky zákazníků.

V návaznosti na uvedení modelu s kódovým označením SW pak Kia zpestří nabídku o bezobslužné PBV v kategorii mikro, vozidla pro rozvážku nejrůznějšího zboží, vozidla pro rozvoz čerstvých potravin, vícemístná vozidla pro kyvadlovou dopravu a velké vozy PBV umožňující použití i jako mobilní kanceláře či prodejny.

Všechna pokroková vozidla pro speciální účely budou podporovat on-line technologii (OTA) pro bezdrátovou aktualizaci softwaru v reálném čase ve prospěch nižších provozních nákladů a intuitivního používání.

Skupina HMG, zahrnující značku Kia, Genesis a Hyundai a přidružené společnosti, má v plánu do roku 2030 prodávat 3,23 milionu elektromobilů s cílem dosáhnout 12 procentního podílu na světovém trhu s elektromobily. Skupina plánuje změnit pravidla hry na trhu s elektromobily prostřednictvím jízdních schopností a hodnoty, které konkurenční modely nedosahují. V prvním čtvrtletí 2022 prodala Skupina 76 801 elektromobilů, což představuje meziroční nárůst o 73 procent.

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit