Bezpečnost

Ford Tourneo Connect získal 5* v testech Euro NCAP. Rodiny i firemní zaměstnanci budou v bezpečí

>Redakce Redakce
10 března, 2022

Nové Tourneo Connect nabízí všestranný a prostorný interiér s možností až sedmi sedadel. K dispozici je ve dvou délkách karoserie a výbavových stupních Active a Titanium. První vozy dorazí na český trh již v průběhu jara.

Za ochranu dospělých obdržel Ford Tourneo Connect od Euro NCAP 84 procent a za ochranu dětí 82 procent bodového maxima, přičemž v bariérové zkoušce bočního nárazu získal maximální možný bodový příděl. Organizace Euro NCAP zároveň vyzdvihla asistenční systémy Tournea Connect, konkrétně sledování bdělosti řidiče, asistent pro jízdu v pruzích a předkolizní asistent s automatickým brzděním. 

Nové Tourneo Connect vzniklo s myšlenkou na zákazníky, kteří vyznávají aktivní životní styl, provozují živnost či menší firmu nebo používají automobil jak k pracovním, tak k soukromým účelům. Sedadla ve druhé a třetí řadě lze sklopit, složit nebo zcela vyjmout, přičemž přední sedadlo spolujezdce má dopředu sklopné opěradlo. Díky tomu lze uvnitř převážet předměty o délce až tři metry. 

V interiéru se objevují nové digitální technologie v podobě 10palcové středové dotykové obrazovky, určené k ovládání navigace, audiosystému, klimatizace a konektivity, a na přání dodávaného přístrojového štítu tvořeného obrazovkou o úhlopříčce 10,25 palce.

Zájemci o Tourneo Connect mohou poprvé kombinovat zážehový i vznětový motor se samočinnou převodovkou. K motorizaci 2.0 EcoBlue lze objednat pohon všech kol.  Cena nového Fordu Tourneo Connect na českém trhu začíná na 554 000 Kč bez DPH. 

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit