12. června 2024
Bezpečnost

Volkswagen Tiguan získal 5* v nárazových testech. Už základní model dělá vše pro to, abyste nenabourali

>Redakce Redakce
10 června, 2024

Volkswagen Tiguan byl organizací Euro NCAP testován z hlediska ochrany dospělých cestujících, ochrany dětí, bezpečnosti nechráněných účastníků silničního provozu a sériově dodávaných asistenčních systémů.

Dosažené hodnocení s 5 hvězdami symbolizuje vynikající celkový výsledek v oblasti pasivní bezpečnosti (ochrana cestujících při nehodě) a bohatou výbavu komplexními technologiemi pro účinné předcházení kolizím v praktickém provozu.

Zkušební kritéria jsou v testech Euro NCAP od roku 2023 ještě přísnější. Mezi nové požadavky patří například funkce pro rozpoznávání dětí ponechaných uvnitř vozu – nová generace modelu Tiguan přitom splňuje i tento bod. Ochranu cestujících vzadu navíc optimalizují boční airbagy na vnějších sedadlech dodávané v novém modelu Tiguan sériově.

Pro rodiny s dětmi je smysluplnou podporou v každodenním provozu upozorňování na nebezpečí při vystupování. I tato funkce je zahrnuta do sériové výbavy modelu Tiguan a v rámci systémových limitů dokáže zabránit otevření dveří, pokud se zezadu přibližuje jiný účastník silničního provozu (jízdní kolo, elektrická koloběžka, motocykl atd.). Systém přitom upozorňuje na případné nebezpečí akusticky i vizuálně.

Nový Tiguan je sériově vybaven protikolizním asistentem detekujícím chodce a cyklisty, dále systémem bezpečného průjezdu křižovatkou i odbočení a podporou při úhybném manévru. Tiguan si sám hlídá jízdu v pruhu, čte dopravní značky, sleduje bdělost řidiče a posádku chrání velkým množstvím airbagů, včetně centrálního. Umí vyjet z parkovacího místa, přitom práci usnadní parkovací senzory a kamera a nakonec výstup pohlídá bezpečnostní asistent. Vůz Upozorní na přítomnost dítěte v autě a je připraven na bezpečnostní standard i-Size pro dětské sedačky. 

Podrobné výsledky testu Euro NCAP naleznete na www.euroncap.com.

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit