Český trh

Emil Frey Group přebírá odpovědnost za import pěti dalších značek skupiny Stellantis

>Redakce Redakce
04 října, 2022

Emil Frey Group v České republice pokračuje v realizaci dohody z 5. dubna 2022 se skupinou Stellantis o převzetí distribuce značek Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Fiat Professional a Jeep a oznamuje novou organizační strukturu importérské společnosti.

V dubnu letošního roku se skupina Emil Frey Group dohodla s koncernem Stellantis na začlenění značek Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Fiat Professional a Jeep do svého portfolia a převzetí odpovědnosti za dovoz vozidel těchto značek do České republiky.  Nyní, po dokončení všech schvalovacích procesů ze strany antimonopolních orgánů, přichází tato dohoda do fáze realizace. 

Současná společnost FIAT CHRYSLER AUTOMOBILES ČR s.r.o. (nově F Automobil Import) zodpovídající za import značek Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Fiat Professional a Jeep do České republiky se nyní oficiálně stává součástí skupiny Emil Frey v ČR a přesunuje své sídlo na Olbrachtovu ulici v Praze. Současně skupina převzala i stávající zaměstnance a smlouvy s koncesionáři. Cílem nové firmy, se sídlem, vedením a působením v České republice, bude na tomto trhu dále rozvíjet potenciál a image proslulých značek, které se staly neoddělitelnou součástí světové automobilové historie, daly světu řadu ikonických modelů a neustále přinášejí zákazníkům fascinující designové směry i přelomové technické inovace. 

Jedná se o zejména o Fiat, který již více než 120 let nabízí dostupnou mobilitu širokému spektru klientů, či legendární značku Alfa Romeo, která nenapodobitelným způsobem spojuje čistotu italského designu s nadčasovým a prémiovým zážitkem z jízdy. Z historického dědictví čerpá i Abarth, jehož příběh je plný rekordů a velkých inovací, stejně jako značka Jeep®, která se stala mezinárodně uznávaným symbolem terénních vozů. Klíčovou roli v portfoliu značek hraje také Fiat Professional a jeho komplexní nabídka lehkých užitkových vozů.

Kromě prostor na Olbrachtově ulici v Praze, které sdílejí zaměstnanci všech importérských firem skupiny Emil Frey v ČR, bude skupina nadále využívat budovu v Čestlicích užívanou v současné době zaměstnanci stávající společnosti FIAT CHRYSLER AUTOMOBILES ČR.

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit