14. července 2024
Český trh

Majitelé Škody Enyaq iV mají nárok na bezplatnou aktualizaci softwaru. Přináší nové funkce a delší životnost baterie

>Redakce Redakce
16 srpna, 2022

Škoda nyní spouští bezplatnou servisní kampaň, v rámci které budou již dodané modely Enyaq iV vybaveny aktuální verzí softwaru. Nová verze softwaru ME3, kterou jsou samozřejmě již vybaveny všechny nyní dodávané modely řady Enyaq iV, přináší řadu optimalizací: Vylepšená správa baterie zajišťuje delší reálný dojezd v zimním období a navíc má zákazník k dispozici i další nové funkce, například pro virtuální kokpit, infotainment systém a online služby ŠKODA Connect.

Místní autorizovaní partneři Škoda budou oslovovat majitele vozů Enyaq iV, aby si s nimi domluvili návštěvu servisu. Instalace verze softwaru ME3 trvá přibližně pět hodin. Po instalaci všech aktuálních vylepšení je Enyaq iV nakonfigurován tak, že většina všech budoucích aktualizací bude již nainstalována na dálku bez nutnosti další návštěvy servisu.

V oblasti baterie a nabíjení nabízí nový software mimo jiné režim péče o baterii. Po aktivaci této funkce se akumulátor při dalším nabíjení nabije maximálně na 80%. Toto opatření baterii chrání a prodlužuje její životnost. V případě potřeby je však vždy k dispozici plná kapacita akumulátoru a maximální rychlost nabíjení. Nejvyšší nabíjecí výkon se u modelů s 62 kWh baterií zvyšuje na 120 kW a u vozů s 82 kWh baterií na 135 kW. Díky vylepšenému tepelnému managementu baterie se v zimní období u rodiny Enyaq iV zvyšuje i reálný dojezd.

Grafika nabíjení a dojezdu v infotainmentu nyní zahrnuje také zobrazení cíle jízdy a potřebných zastávek pro nabíjení. Vylepšení se dočkal také virtuální kokpit a head-up displej, který nyní zobrazuje i aktuální úroveň nabití baterie. Zadní parkovací kamera nabízí zvýšený kontrast displeje, takže je okolí vozu ještě lépe vidět. Stisknutím tlačítka na multifunkčním volantu může řidič snadno a rychle přepínat mezi adaptivním tempomatem (ACC) a asistovanou jízdou. Kromě toho byla rozšířena nabídka funkcí mnoha online služeb ŠKODA Connect, které lze nyní využívat ještě intuitivněji.

Do dnešního dne dodala Škoda zákazníkům více než 70 000 vozů z rodiny Enyaq iV, což představuje 3,5% podíl na trhu čistě elektrických vozů v EU. V žebříčku nejčastěji prodávaných elektromobilů v EU je vlajková loď české automobilky na sedmém místě. Úspěch modelové řady Enyaq iV ilustruje i pohled na jednotlivé evropské trhy. Na domácím trhu v České republice, na Slovensku, ve Finsku, Dánsku a Nizozemsku jsou modely řady Enyaq iV nejprodávanějšími čistě elektrickými vozy. V Rakousku, Švýcarsku, Lotyšsku a Estonsku jsou na třetím místě.

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit