12. června 2024
Ekologie

Zájem o elektromobily Renault se meziročně zvýšily o 80 %

>Redakce Redakce
09 prosince, 2020

Renault je lídrem v oblasti elektrické mobility a se svými 95 985 vozy prodanými ke konci listopadu 2020 má také vedoucí pozici na evropském trhu elektrických automobilů. V porovnání s loňským rokem to představuje 80% nárůst registrovaných vozů, ale je také dokladem snahy této značky respektovat potřeby obrovského počtu svých zákazníků, kteří kupují vozy s elektrickým pohonem.

Třetí generace modelu ZOE (na trhu od roku 2019) jasně určuje směr, pokud jde o spektrum nabídky, univerzálnost a výkon ve své třídě. ZOE i nadále zůstává jedničkou v prodeji elektrických osobních automobilů v Evropě. Od ledna 2020 bylo tohoto modelu prodáno více než 84 000, což je téměř dvojnásobek ve srovnáním se stejným obdobím roku 2019 (od ledna do konce listopadu). Tím se ZOE stává jedničkou u elektrických automobilů ve většině zemí, například ve Francii, Německu, Itálii, Španělsku nebo Portugalsku. Od svého uvedení bylo tohoto modelu prodáno již více než 268 000 kusů.

Na trhu lehkých užitkových automobilů LCV zůstává již od roku 2010 nejprodávanějším modelem Renault Kangoo Z.E. Od začátku roku do konce listopadu 2020 bylo registrováno 8 498 těchto vozů, což je jeden z každých tří automobilů kategorie LCV. Od roku 2010 bylo v Evropě prodáno 57 598. automobilů Kangoo Z.E.

Novinka na trhu, elektrické Twingo, slouží jako nový ukazatel prodejní úspěšnosti v segmentu A elektrických automobilů a v Evropě jich bylo registrováno již 1760 vozů. Se svou agilitou, modulární konstrukcí a dojezdem 190 km dle metodiky WLTP (dojezd ve městě dle WLTP 270 km) je elektrické Twingo tím nejlepším partnerem pro každodenní pravidelné jízdy.

Paleta automobilů Renault s plně elektrickým pohonem také obsahuje modely Twizy, kterého bylo prodáno již více než 31000 kusů, a dodávkový automobil Master Z.E. s užitečným zatížením až 3,5 tun. Díky svým zkušenostem v oblasti elektromobility mohla společnost Renault nedávno otevřít novou kapitolu v nabídce elektromobilů, kterou je model Megane eVision. Sériově vyráběná verze tohoto automobilu, postaveného na platformě Aliance CMF-EV a vycházejícího z modelu Megane eVision, bude odpovědí společnosti Renault v segmentu elektrických osobních automobilů kategorie C. Kromě elektrizace celé výrobní řady nabízí Renault doplňkově také hybridní a plug-in verze svých bestsellerů (Clio, Captur a  Megane) a také u nových nastupujících automobilů  Arkana.

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit