Finance

Kvůli placení paliva už nemusíte na pokladnu

>Redakce Redakce
27 listopadu, 2020

Shell rozšiřuje funkcionalitu aplikace Shell, díky které mohou nyní zákazníci platit za palivo přímo od stojanu na většině čerpacích stanic Shell v České republice. Mobilní platba Shell SmartPay je vhodná pro všechny, kteří chtějí natankovat rychle, bezpečně a pohodlně. Navíc při využití služeb venkovní obsluhy nemusí řidiči po celou dobu své návštěvy čerpací stanice vystoupit z auta.

Zákazníci většiny čerpacích stanic Shell v České republice mohou opět platit za pohonné hmoty prostřednictvím mobilu z pohodlí svého auta. Díky mobilní platbě Shell SmartPay v aplikaci Shell proběhne platba rychle, bezpečně a velmi jednoduše. Shell SmartPay využívá místo QR kódu technologii lokalizace zákazníka pomocí souřadnic GPS. Stačí pouze, když zákazník po spuštění mobilní platby v aplikaci na čerpací stanici zadá číslo stojanu a maximální částku pro tankování. Po autorizaci může ihned zahájit tankování. V případě, že využije služeb venkovní obsluhy, nemusí při tankování vystoupit ze svého auta. Mobilní platba navazuje na úspěch digitální peněženky Masterpass by MasterCard, jejíž provoz byl společností Mastercard ukončen.

Platba je dostupná přes Apple Pay, Google Pay, Pay Pal nebo platební kartu, která se spáruje s aplikací Shell. Firemní zákazníci mají možnost platit prostřednictvím palivové karty Shell. Česká republika a Slovensko jsou po Velké Británii, Nizozemí a Německu čtvrtou, resp. pátou zemí na světě, ve které je v aplikaci Shell od dnešního dne funkce mobilní platby za palivo dostupná. 

Mobilní platba za palivo přímo od stojanu využívá interně vyvinutou platformu Shell SmartPay, která umožnuje obchodním partnerům implementaci této formy platby také do jejich vlastních digitálních řešení (prostřednictvím API rozhraní).

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit