14. července 2024
Fleet derby, Video

Fleet Derby – Flotila roku, Srovnávací jízdy LeasePlan 2020

>Redakce Redakce
24 září, 2020

V areálu mosteckého Autodromu se v rámci akce s názvem Fleet Derby – Flotila roku, Srovnávací jízdy LeasePlan 2020 uskutečnilo největší setkání fleetových manažerů v ČR

  • Testovacího dne pro odbornou veřejnost a porotce ankety o fleetové auto roku se poprvé zúčastnili i klienti leasingové společnosti LeasePlan ČR
  • Na akci se sešlo více než dvě stovky odborníků fleetového provozu, kteří měli k dispozici víc jak sedmdesátku testovacích aut
  • Nebývalý zájem byl i o bohatý doprovodný program skládající se z jízd v off-roadu, jízd s veterány a jízd na polygonu bezpečné jízdy pod vedením školených instruktorů

Praha, 24.9.2020.

Magazíny Business Car  a Flotila společně s hlavním partnerem akce společností LeasePlan ČR uspořádaly 23. září na mosteckém polygonu akci určenou výhradně odborné veřejnosti a porotě hlasující v prestižní anketě Fleet Derby – Flotila roku. Odborná porota rozhoduje o titulu v kategoriích Flotilové auto roku a Flotilové elektroauto roku. Letos bylo do ankety nominováno téměř 50 automobilových novinek.

23. září bylo v Mostě vyhrazeno testovacím jízdám s automobilovými novinkami tohoto roku. Na místě se sešlo více jak 80 automobilů určených k testovacím jízdám a řada dalších, se kterými návštěvníci absolvovali jízdy na off-roadovém polygonu, či kurz bezpečné jízdy pod vedením proškolených instruktorů.

Odborná porota hlasující v anketě Fleet Derby – Flotila roku při svém hodnocení zohledňuje technickou vyspělost vozu, produkci CO2, zůstatkové hodnoty, celkové TCO, vhodnost pro firemní autoparky, užitnou hodnotu, cenu a řadu dalších parametrů. Letos se pod tlakem prudkého nástupu elektromobilů anketa rozrostla vedle vozidel s ekologickým pohonem ještě o samostatnou kategorii elektromobilů, kterých se v Mostě při testovacích jízdách sešlo hned patnáct. Během celého dne návštěvníci včetně samotné poroty uskutečnili rekordní počet 477 testovacích jízd. Mezi nejvytíženější a nejžádanější modely patřily vozy Audi, Mercedes-Benz, Subaru, Škoda Auto, VW, Volvo, DS i Peugeot.

„Bylo až překvapující sledovat, jaký zájem mezi hosty byl právě o vozidla s čistě elektrickým pohonem. Je vidět, že řada firem o této alternativě začíná víc a víc přemýšlet a dokazují to i stále vyšší počty prodaných elektromobilů na českém trhu. Právě tento moment nás přesvědčil o tom, že si elektromobily v anketě o Flotilové auto roku svoji samostatnou kategorii již zaslouží,“ hodnotí tuto skupinu vozidel Michal Žďárský, šéfredaktor magazínu Flotila.

Akci přálo i počasí, což ocenili nejen samotní návštěvníci, ale i účastníci doprovodného programu, do kterého patřily i jízdy s veterány. Na místě se sešly výjimečné a hodnotné kousky, mezi kterými se objevil Jaguar MK2 z roku 1964, Škod Rapid z roku 1938 nebo Tatra 600 Tatraplan z roku 1949.

„Jsme rádi, že se akce vydařila a že jsme ji nakonec mohli v současné nelehké době ovlivněné pandemií koronaviru uspořádat. Fleetoví zákazníci jsou za každou takovou možnost, kdy si mohou na jednom místě vyzkoušet řadu konkurenčních modelů, vždy velmi vděční, a i letos se nám to potvrdilo. Ostatně rekordní počet uskutečněných jízd a zpětná vazba od samotných návštěvníků jsou toho jasným důkazem,“ říká Michal Busta, šéfredaktor magazínu Business Car.

Fotogalerie
Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit