Nepřehlédněte

Porsche Česká republika pomáhá jižní Moravě

>Redakce Redakce
20 srpna, 2021

Katastrofa způsobená řáděním tornáda na Břeclavsku a Hodonínsku spustila vlnu solidarity napříč republikou. Zaměstnance Porsche Česká republika, největšího importéra automobilů do ČR, vzniklá situace natolik zasáhla, že se rozhodli obcím postiženým tornádem pomoci hned několika způsoby.

Zaměstnanci importéra uskutečnili sbírku, v níž se podařilo vybrat 54 500 Kč. Jejich firma vybranou částku zvýšila o dalších 460 000 Kč. Společnost Porsche Inter Auto,největší prodejce vozů koncernu Volkswagen v ČR, přidala dalších 500 000 Kč. Na pomoc postižené Moravě tak od dceřiných firem Porsche Holding Salzburg odešlo více nežjeden milion korun. Částka byla věnována na transparentní účet obce Mikulčice, který měl nejméně finančních prostředků.

Mimo finanční pomoci se zaměstnanci Porsche ČR rozhodli pomoci přímo na místě. Do Mikulčic odjel tým osmi lidí. „Byl to velmi silný zážitek. Kromě zničených domů jsme slyšeli i spoustu dojemných příběhů lidí,“ komentuje Martina Hlůžková, jedna z dobrovolnic. Za jeden den se týmu Porsche ČR podařilo postavit a provizorně zakrýt dvě střechy, ručně zbourat dvě stěny zničených domů a odklidit suť. „Práce je tam ovšem ještě mnoho a rekonstrukce domů i celé obce potrvá několik měsíců. V srpnu proto pošleme do vesnice další tým dobrovolníků,“ říká Franz Pommer, jednatel společnosti.

Společnost Porsche ČR dlouhodobě a systematicky podporuje projekty přispívající nejen ke zlepšování životního prostředí, ale i zkvalitňování života obyvatel a udržitelného rozvoje. V letošním roce například pokračuje dlouhodobá podpora neziskové organizace SOS dětské vesničky. V minulých letech firma podpořila např. charitativní projekt Plešouni, Nadační fond Emil, Linku bezpečí, dětský domov v České Kamenici a Unhošti nebo Světové hry handicapované mládeže. 

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit