14. července 2024

Jak na trend posunující mobilitu směrem k elektromobilitě v rámci takzvané Zelené politiky reaguje jeden z klíčových hráčů na poli operativního leasingu, ALD Automotive, jsme se zeptali jejího ředitele pro rozvoj produktů a služeb Pavla Doležela.

Pavel Doležel, ředitel rozvoje produktů a obchodu společnosti ALD Automotive

Jaká řešení nabízíte v oblasti zelené mobility?

Celosvětovým cílem ALD Automotive je dosáhnout do roku 2025 až 30% podílu elektromobilů na novém objemu vozů, do roku 2030 dokonce 50 %. Pomoci nám s tím má program ALD Electric. V současné době dokážeme klientům nabídnout jak konkrétní elektromobily různých kategorií a testovací jízdy s nimi zdarma, tak bezplatné konzultace s odborníky na energie, ale také tankovací servis, nabíjecí karty, podpůrné aplikace usnadňující elektromobilitu nebo produkt ALD Switch, který řeší potřebu mimořádných dlouhých cest, třeba na dovolenou. Naše nabídka v sektoru elektromobility ale míří i na ty, kteří místo čtyř kol preferují kola dvě a horují pro zdravý životní styl. Tedy i na elektrokola.

Elektrokola mohou tvořit alternativu k vozovému parku. Nabízíte na ně nějaké doplňkové služby nebo leasing?

Ano, naší produktovou novinkou je projekt ALDkola.cz, který umožňuje bezstarostnou jízdu na elektrokolech těch nejlepších českých a světových značek. Jde o odpověď na současné evropské trendy v mobilitě, které zohledňují udržitelný rozvoj a zelenou politiku.

Zároveň jde o zajímavou alternativu k vozovému parku, a to nejen ve městech se zvýšenou dopravní obslužností, ale i díky finančním úsporám v oblasti pohonných hmot, dálničních známek, pneuservisu či drahých výměn náhradních dílů. Elektrokola dodáváme s řadou služeb. Dobrou zprávou rovněž je, že je lze využít jako 100% služební kola s nárokem na odpočet DPH.

Jak vidíte rozvoj elekromobility v českých podmínkách?

Podíly elektromobilů v zemích Evropské unie aktuálně meziročně rostou více než dvojnásobně. Už nyní je každé desáté prodané vozidlo s bateriovým pohonem. Česká republika je však stále na chvostu potenciálního žebříčku. Hlavním důvodem je chybějící podpora státu pro rozvoj elektromobility. Z pohledu našeho sektoru bychom pak měli našim klientům nejenom umět pomoci s kompletním řešením jejich elektromobility, ale také přiblížit splátku operativního leasingu tak, aby pro ně byla přijatelná. O obojí se v ALD usilovně snažíme.

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit