Nepřehlédněte

Škoda Academy slaví 10 let. Podpis nového memoranda jí zajistí vzdělávání vysoce kvalifikovaných zaměstnanců

>Redakce Redakce
27 dubna, 2023

Škoda Academy dnes oslavila desáté výročí svého založení. Při této příležitosti připomíná dosavadní milníky a informuje o svém dalším směřování i celkovém přínosu pro českou automobilku. Škoda Auto vnímá rozšiřování kompetencí zaměstnanců a žáků jako důležitý klíč k úspěšné transformaci. Odborné vzdělávání má ve společnosti Škoda Auto dlouhou tradici, která sahá až do roku 1927.

Škoda Auto coby rychle se transformující společnost zaměřená na digitalizaci a technologie budoucnosti učinila průběžné vzdělávání nedílnou součástí své firemní strategie. Za hlavní klíč k úspěšné transformaci považuje automobilka správné dovednosti a rozšíření kompetencí zaměstnanců. Škoda Academy proto vidí svůj úkol v nabídce vzdělávacích kurzů, které jsou nejen obsahově relevantní, ale zároveň motivují zaměstnance k samostatnému učení a umožňují jim neustále se rozvíjet.

Prostřednictvím nové platformy Degreed nyní Škoda Academy nabízí vhodný vzdělávací nástroj, jehož obsahem jsou rekvalifikace, zvyšování odbornosti, možnosti osobního rozvoje a opatření v oblasti firemní kultury. Nová platforma rovněž prochází neustálou modernizací s cílem držet krok s rychle se měnícím prostředím v automobilovém průmyslu a potřebami společnosti. Zároveň vytváří inovativní pracovní příležitosti a mění přístup ke vzdělávání.

Škoda Auto má dlouhou tradici vzdělávání

Česká automobilka dlouhodobě investuje do školení a dalšího vzdělávání. Již v roce 1927 otevřelo své brány odborné učiliště Škoda Auto v Mladé Boleslavi pro prvních 58 učňů. Od té doby tuto školu absolvovalo přes 25 000 lidí.

Dnes je odborné učiliště součástí Škoda Academy, kde se na své budoucí uplatnění připravuje téměř 820 začínajících automobilových specialistů v 19 oborech, přičemž necelou stovku z nich tvoří ženy. Společnost rovněž zvýšila kvalifikaci již více než 23 000 zaměstnanců a připravila je tím na požadavky elektrické mobility a zajistila jim pracovní místa.

Deset let vzdělávacích programů zaměřených na budoucnost

Během oslav výročí měli účastníci možnost se zúčastnit interaktivních inovativních workshopů a poznat tak vývoj vzdělávacích témat, jako je umělá inteligence, 3D tisk, automatizace, elektrická mobilita a různé projekty týkající se lidských dovedností. V rámci akce na oslavu jubilea připravili žáci z odborného učiliště Škoda Auto v Mladé Boleslavi video, které naznačuje podobu příštího žákovského vozu.

Tento automobil je stěžejním projektem Škoda Academy, v jehož rámci žáci učiliště během jednoho školního roku přetvoří vůz z portfolia značky Škoda na svůj vlastní automobil snů. Za realizaci konceptu jsou zodpovědní výhradně žáci – od první skici až po hotový unikátní vůz. Podporu jim však poskytuje řada oddělení Škoda Auto, včetně Designu a Technického vývoje.

Žákovský vůz pro rok 2023

Ani v letošním roce nebude chybět speciální žákovský vůz, na kterém si studenti naplno vyzkouší, jaké to je navrhnout a postavit vlastní koncepční automobil. Série Azubi Car již čítá devět úchvatných exemplářů, z nichž posledním je model Kamiq, upravený do podoby rallyového speciálu. Právě proto se mu říká Afriq. 

Pro letošní rok se studentský tým rozhodl vydat úplně novou cestou v duchu digitálního nomádství. Studie postavená na základě SUV Kodiaq se promění na minimalistické obytné zázemí  integrovanou kanceláří.  

Plány pro další posilování kompetencí lidí

Při příležitosti výročí Klaus Zellmer, předseda představenstva společnosti Škoda Auto, Maren Gräf, členka představenstva za oblast Lidé a kultura, a Jaroslav Povšík, předseda Podnikové rady Odborů KOVO, podepsali memorandum o spolupráci a podpoře Škoda Academy.

Společnost se tak zavázala intenzivně investovat do vzdělávání a rozvoje svých zaměstnanců s cílem umožnit jim úspěšně zvládnout transformaci na elektromobilitu a digitalizaci.

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit