Novinky

Geely a Renault urychlují proces hybridizace založením společného podniku. Bude dodavatelem pro řadu dalších značek

>Redakce Redakce
14 listopadu, 2022

Společnosti Geely Holding Group a Geely Automobile Holdings Limited  (dále společně jen “Geely”) a Renault Group podepsaly nezávaznou rámcovou dohodu o vytvoření nového globálního lídra v oblasti vývoje, výroby a dodávek nejúčinnějších hybridních a spalovacích pohonných jednotek ve své třídě.

Na základě rámcové dohody budou mít společnosti Geely a Renault Group v nové společnosti každá 50% podíl.

Nová společnost bude samostatným globálním dodavatelem, který bude vyrábět hybridní pohonné jednotky nové generace a vyvíjet nízko-emisní a bez-uhlíkové technologie v pěti globálních výzkumných a vývojových centrech. Očekává se, že nová společnost bude při svém zahájení dodávat několika průmyslovým zákazníkům, včetně společností Renault, Dacia, Geely Auto, Volvo Cars, Lynk & Co, Proton a také Nissan a Mitsubishi Motors Company. Partnerství by později mohlo dodávat pohonné jednotky dalším výrobcům.

Očekává se, že nová společnost bude provozovat 17 závodů na výrobu hnacích ústrojí na třech kontinentech a zaměstná celkem přibližně 19 000 lidí. Bude mít celkovou kapacitu více než 5 milionů spalovacích, hybridních a plug-in hybridních převodovek a motorů ročně a bude sloužit více než 130 zemím a regionům. Kombinované produktové portfolio společností Geely a Renault Group a geografická působnost nové společnosti by mohly poskytnout řešení pro 80 % světového trhu s vozidly s vnitřním pohonem.
Oznámení dohody se shoduje s Capital Market Da skupiny Renault v Paříži, kde skupina představila řadu iniciativ k urychlení své transformace a stanovila své střednědobé finanční cíle.

Nová společnost bude moci přivítat nové partnery a akcionáře, které přiláká možnost přispět k rozvoji ekosystémů s nízkými nebo nulovými emisemi po celém světě. Očekává se, že rámcová dohoda povede k dokončení projektu v roce 2023. Další informace o novém subjektu se očekávají v nadcházejících měsících.

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit