Novinky

Renault otevřel objednávky pro nový Megane

>Mario Rychtera Mario Rychtera
05 srpna, 2020

Nový Renault Megane s bohatší výbavou a multimediálním systémem EASY LINK s aktualizacemi Over-The-Air je možné od srpna objednat v České republice. Automobil je vybaven optimalizovanými bezpečnostními systémy, včetně například Full LED světlometů, které jsou k dispozici již od první úrovně výbavy. Pokročilé technologie na nejvyšší úrovni, nové asistenční systémy pro řidiče, včetně EASY PILOT – asistenta pro jízdu na dálnici a v dopravních kolonách, moderní pohonné jednotky: kromě benzínových a dieselových také nová technologie Renault E-TECH Plug-In Hybrid. Nový Megane bude k dispozici ve čtyřech úrovních výbavy, včetně verze R.S. Line.

Modernizovaný Renault Megane bude k dispozici ve verzích hatchback a kombi od srpna 2020, verze sedan pak od roku 2021. Ceny nového Renaultu Megane začínají na 440 000 Kč za verzi se spalovacími motory a na 795 000 Kč za verzi E-TECH 160 Plug-In Hybrid.

Nový modelový ročník přichází s mnoha stylistickými změnami, nabízí kompletní řadu motorů, včetně revoluční technologie E-TECH Plug-In Hybrid, a je vybaven i dalšími technologiemi, které zvyšují nejen bezpečnost, ale také potěšení z jízdy. A jako vždy – je k dispozici ve dvou typech karoserií – hatchback a kombi. 

V davu budí pozornost

Zepředu můžeme vidět nový nárazník se změněnou maskou chladiče, chromovaným orámováním mlhových světel a přívody vzduchu. Tvar změnil rovněž zadní nárazník. Zadní část vozu je nyní výrazněji vyprofilovaná a je opatřena novými dekorativními prvky. Po setmění přitahují pozornost podsvícené vnější kliky dveří. Šestnácti až osmnácti palcové disky a anténa ve tvaru žraločí ploutve dodávají novému modelu atraktivní vzhled.

Všechna světla jsou vybavena LED technologií. Přední světla denního svícení ve tvaru písmene C ve stoprocentním LED provedení a světlomety Full LED PURE VISION jsou k dispozici ve standardním vybavení již od základní verze výbavy.

LED světlomety zajišťují o třicet procent větší dosah světelného paprsku a v kombinaci s mlhovými světly osvětlují zatáčky. Zadní světlomety, rovněž stoprocentně LED, upoutávají pozornost novými lištami s 3D efektem. Sekvenční zadní směrová světla poskytují high-tech efekt a upoutávají pohled.

Pokročilými technologiemi se nešetřilo

Interiér Renaultu Megane je přívětivý, projektovaný s ohledem na ergonomii řidiče, vybavený systémem MULTI-SENSE, volantem příjemný na dotyk již v základní verzi vybavení a nové typy čalounění. Výrazným dojmem působí zejména plně digitální 10,2 palcový přístrojový štít zobrazující důležité jízdní informace přímo před očima řidiče a také multimediální systém nové generace EASY LINK s velkým dotykovým displejem 7 nebo 9,3 palců. Systém, který je kompatibilní s Android Auto a Apple CarPlay, umožňuje personalizaci nastavení různých parametrů automobilu.

 

Nový Megane je vybaven nejnovějšími dostupnými technologiemi asistenčních systémů pro řidiče, které nás uvádějí do éry autonomních vozidel:

 • systém varování při nedodržení bezpečné vzdálenosti (DW)
 • systém varování před čelním nárazem (FCW)
 • systém varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu (LDW)
 • systém pro udržování vozidla v jízdním pruhu (LKA)
 • systém sledování mrtvého úhlu (BSW)
 • systém rozpoznávání dopravních značek s varováním při překročení povolené rychlosti (OSP s TSR)
 • systém EASY PILOT – asistent pro jízdu na dálnici a v dopravních kolonách, sestávající ze systému pro udržování vozidla v jízdním pruhu (LC) a adaptivního tempomatu s funkcí Stop&Go (ACC Stop& Go)
 • systém pro hlídání pozornosti řidiče (DAA)
 • systém autonomního nouzového brzdění s funkcí detekce chodců a cyklistů (AEBS)
 • systém upozornění na projíždějící vozidla při couvání (RCTA)

Verze R.S. Line

Nový Megane, to je také kompletní nabídka motorů a verzí vybavení. Kromě verzí Life, Zen a Intens přijde na trh také verze R.S. Line, která nahrazuje dosavadní verzi GT Line. Vyznačuje se speciálním označením s R.S. logem na předních blatnících a na výklopných dveřích zavazadlového prostoru, dvojitou chromovanou koncovkou výfuku, sedmnáctipalcovými disky kol ze slitin lehkých kovů s diamantovým efektem, čalouněním R.S. Line Alcantara s červeným prošíváním a vyhřívanými sportovními sedadly. Červené prošívání se objevuje rovněž na volantu potaženém kůží. Tato verze přijde na český trh později. 

Nově i s hybridním pohonem 

Kompletní nabídka motorů uspokojí veškeré potřeby a přání zákazníků. Nový Renault Megane nabízí následující pohonné jednotky:

 • TCe 120 se šestistupňovou manuální převodovkou
 • TCe 140 se šestistupňovou manuální převodovkou
 • TCe 140 se sedmistupňovou automatickou převodovkou EDC
 • TCe 160 se sedmistupňovou automatickou převodovkou EDC
 • Blue dCi 115 se šestistupňovou manuální převodovkou
 • Blue dCi 115 se sedmistupňovou automatickou převodovkou EDC
 • E-TECH 160 Plug-In Hybrid s automatickou převodovkou Multi-Mode

Značka, která je již více než deset let průkopníkem v segmentu elektrických automobilů, přichází také u Renaultu Megane s novým hybridním pohonem typu Plug-in E-TECH o výkonu 160 koní, který bude k dispozici ve verzi Megane Grandtour již během jeho debutu na trhu.

Díky trakčnímu akumulátoru s kapacitou 9,8 kWh (400 V) nový Megane E-TECH Plug-In Hybrid disponuje dojezdem, který umožňuje v režimu stoprocentně elektrickém překonávání tras o délce až 50 km při rychlosti do 135 km/h v kombinovaném režimu (WLTP) a až 65 km v městském režimu (WLTP City). Rozjezd se vždy provádí v elektrickém režimu. Nový model umožňuje každodenní dojíždění bez spotřeby paliva a produkce emisí a o víkendu nebo v období dovolených se skvěle osvědčí i na delších trasách. Díky této technologii se Megane E-TECH Plug-in Hybrid může pochlubit rekordně nízkou spotřebou paliva od 1,3 l/100 km a nízkými emisemi CO2 od 29 g/km v kombinovaném režimu (WLTP). Nový Renault Megane Grandtour E-TECH 160 Plug-In Hybrid je k dispozici ve třech úrovních výbavy: Zen, Intens a R.S. Line.

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit