Novinky

Osmá generace Golfu se rozrostla o verzi Variant a Alltrack

>Mario Rychtera Mario Rychtera
11 září, 2020

Prostorné kombi je nyní ještě digitálnější než dosud. Prodeje podpoří větší nabídkou vnitřního rozsáhlou sériovou výbavou a novými pohony s technologiemi „Mild Hybrid“ a „Twindosing“. Současně debutuje také provedení Alltrack s pohonem všech kol. V ČR se vůz objeví na konci listopadu, předprodej bude odstartován na přelomu září a října.

Vnější design Golfu Variant je v porovnání s předchůdcem čistější a dynamičtější. Příbuznost s novým Golfem je patrná na přídi. Nová generace Variantu má vnější délku 4633 mm (plus 66 mm oproti předchůdci). Rozvor náprav je nyní 2680 mm (plus 50 mm). Přední a zadní světlomety používají ve všech verzích techniku LED.V novém modelu Golf Variant nalezne pohodlí pět cestujících, protože prodloužení rozvoru bylo téměř kompletně využito ve prospěch interiéru. Délka interiéru se prodloužila o 48 mm na 1798 mm. Větší prostor pociťují především cestující na sedadlech vzadu, kteří mají k dispozici o 48 mm více místa pro nohy.

Cestující mohou odložit svá zavazadla do velkoryse dimenzovaného zavazadlového prostoru. Až po horní hranu opěradel zadních sedadel má zavazadlový prostor objem 611 litrů (plus 6 litrů v porovnání s modelem Golf Variant 7). Při využití celé výšky interiéru až po strop s namontovanou síťovou přepážkou v úrovni opěradel předních sedadel vzroste objem na 1642 litrů (plus 22 litrů). Zavazadlový prostor lze snadno otevřít i s oběma rukama plnýma nákupních tašek nebo zavazadel. Na přání se totiž dodává elektrické ovládání zadního výklopného víka, které se otevře na povel specifického pohybu nohy pod zadním nárazníkem modelu Golf Variant.

Efektivní pohony

Všechny jednotky eTSI jsou proto sériově vybaveny 7stupňovou automatickou dvouspojkovou převodovkou DSG. Bez ní by nebylo možné realizovat neznatelné přechody mezi fázemi setrvačné jízdy a pohonu s motorem TSI. Sedmistupňová převodovka DSG řadí navíc velmi hospodárně, a tím rovněž šetří palivo. Pro model Golf Variant jsou kromě toho k dispozici inovativní motory TDI.

Emise oxidů dusíku u nich výrazně snižuje systém „Twindosing“ – dvojité vstřikování AdBlue se dvěma katalyzátory SCR, ve kterých probíhá selektivní katalytická redukce. Nově nabízené jednotky TDI se tak řadí mezi nejčistější a nejhospodárnější vznětové motory na světě.

Nové výbavové linie 

Volkswagen sestavil pro model Golf Variant novou nabídku výbav. Nad základní verzí „Golf“ stojí linie „Life“, „Style“ a „R-Line“. Rozšířená sériová výbava základního modelu zahrnuje například asistenta pro jízdu v jízdním pruhu „Lane Assist“, asistenta pro detekci překážek před vozem „Front Assist“ s funkcí nouzového brzdění City a rozpoznáváním chodců, nového asistenta pro odbočování, elektronickou uzávěrku diferenciálu XDS, lokální upozorňování na nebezpečí Car2X, bezklíčkový spouštěcí systém „Keyless Start“ a automatické ovládání světlometů. V interiéru je vždy sériově digitální panel přístrojů „Digital Cockpit Pro“ spolu s informačním a zábavním systémem „Composition“ s 8,25“ dotykovým displejem a připojením k internetu, internetovými službami a funkcemi „We Connect“ a „We Connect Plus“, vyhřívanými předními sedadly, vyhřívaným multifunkčním volantem, bezdrátovým App-Connectem, infotainmentem Ready2Discover, který umožňuje online doobjednání vybraných funkcí přímo ve voze,  automatickou klimatizací „Air Care Climatronic“ a telefonním rozhraním Bluetooth.

Pokračování cest mimo zpevněné silnice

S novým modelem Golf Variant přichází na trh také druhá generace modelu Golf Alltrack. Jako tzv. crossover (kříženec) z modelu Golf Variant a vozů SUV disponuje nový Golf Alltrack sériově dodávaným trvalým pohonem všech kol (4MOTION), vyšší světlou výškou, vzhledem se stylistickými prvky terénních vozů včetně specifických nárazníků a individualizovaným interiérem.

Všestranný vůz se může s touto výbavou směle vydat i mimo zpevněné silnice a díky pohonu všech kol si snadno poradí i s těžšími přívěsy o hmotnosti až 2000 kg. Po technické stránce jinak Golf Alltrack dalekosáhle odpovídá novému modelu Golf Variant. Kromě digitalizované přístrojové desky patří mezi asistenční systémy dodávané na přání například „Travel Assist“ (automatizovaná jízda rychlostí až 210 km/h) nebo nové „světlomety IQ.LIGHT – Matrix LED“.

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit