Novinky

Sdílení vozidel je čím dál oblíbenější. Letošní rok využilo službu o čtvrtinu více lidí

>Redakce Redakce
15 listopadu, 2022

Platforma HoppyGo pro sdílení aut přímo mezi lidmi má za sebou zatím nejúspěšnější hlavní sezonu. Tržby v červenci až říjnu vzrostly oproti stejnému období v loňském roce o 25 % a dosáhly nového rekordu.

Platforma od Škoda Auto DigiLab je založená na principu peer-to-peer, tedy sdílení vozidel mezi soukromými vlastníky automobilů a zájemci o zápůjčku. Poskytovatelé letos vydělali nejvíce v historii – v průměru 20 540 Kč na jednoho majitele. Vzrostl také celkový počet uživatelů, a to na téměř 180 000. V České republice se letos zapojilo 20 000 nových členů, v Polsku jich přibylo 5 500 a na Slovensku 3 300. Průměrná doba pronájmu se od července do října zvýšila na 4,8 dne.

Období mezi červencem až říjnem představuje pro mnohé carsharingové služby vrchol roku a u sdílení soukromých vozidel HoppyGo od Škoda Auto DigiLab tomu není jinak. Ve srovnání s loňskem vzrostly letošní tržby o 25 % a dosáhly nové rekordní úrovně. HoppyGo dokázalo pozitivní energii letních měsíců zúročit a pokračuje v pozitivním trendu i na podzim. V říjnu tak služba hlásí úspěchy: uskutečnilo se 1000 zápůjček, což představuje meziroční nárůst o 22 procent. Platforma tak navýšila vlastní tržby meziročně za říjen o 38 procent. Jedním z nejoblíbenějších modelů v nabídce HoppyGo je Škoda Fabia, nejžádanějším elektromobilem pak je Škoda Enyaq iV.

Sdílení automobilů na principu peer-to-peer je v regionu střední Evropy velmi oblíbené. Vedle České republiky působí HoppyGo také v Polsku a na Slovensku a nyní registruje téměř 180 000 uživatelů. Letos přibylo 20 000 nových zájemců v České republice, 5 500 se přidalo v Polsku a 3 300 na Slovensku. Hodnocení nabízených vozů dosahuje 4,96 z 5 maximálních bodů a podobně vysoká je i spokojenost majitelů vozidel s nájemci.

Automobilka Škoda Auto také nabízí uživatelům služby HoppyGo zápůjčky nových modelů, jako je Škoda Enyaq iV, což je unikátní způsob, jak si novinku vyzkoušet mezi prvními, a to až na čtyři dny.

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit