Technologie

Aplikace Bluelink přináší majitelům vozů Hyundai nové možnosti

>Redakce Redakce
16 září, 2021

Společnost Hyundai Motor představuje novou, modernizovanou verzi aplikace Bluelink, která zákazníkům nabízí služby pro online propojené automobily. Aktualizace přináší přehlednější grafiku, inovativní uživatelské rozhraní a řadu nových funkcí, které zákazníkům značky Hyundai zlepší každodenní život na cestách.

Aplikace Bluelink je nyní vybavena nově navrženou a zcela individualizovatelnou hlavní plochou, zobrazující hlavní funkce spolu se vyobrazením konkrétního typu zákazníkova propojeného vozidla Hyundai. Uživatelé systému Bluelink mají nyní na jedné ploše rychlý přístup k často používaným funkcím, mezi něž patří například funkce s dálkovým přístupem, ale i informace o stavu vozidla nebo o počasí. Při spárování s chytrým telefonem byly vylepšeny nejoblíbenější funkce předešlé verze jako lokalizace vozu a výstraha, pokud řidič nechal odemčené vozidlo. Nový motiv designu uživatelského rozhraní je sladěn s informačním a zábavním systémem modelu IONIQ 5.

Majitelům elektromobilů Hyundai nabízí vylepšená Bluelink novou funkci „Spotřeba energie elektromobilu“, která umožňuje uživatelům sledovat u jejich vozu spotřebu elektrické energie, ujetou vzdálenost a míru výroby elektrické energie rekuperací při zpomalování.

Další inovovanou funkcí je „Ovládání vozidla“, umožňující uživatelům uzamknout jejich vůz Hyundai na dálku nebo aktivovat funkci klimatizace přímo z displeje chytrého telefonu. Systémem Bluelink si mohou majitelé elektromobilů Hyundai před nabíjením svého vozidla z domácího wallboxu na dálku naplánovat časový harmonogram nabíjení, aby mohli například nočním nabíjením využít levnějších sazeb za elektrickou energii mimo špičku.

Pro ještě pohodlnější používání je nyní k dispozici biometrická identifikace. Uživatelé se mohou přihlásit na základě rozpoznaného obličeje nebo otisku prstu. Nově mají přístup také k mnoha dalším službám Hyundai po jednorázové registraci a přihlášení k vlastnímu uživatelskému účtu Hyundai, mezi něž patří Bluelink a digitální řešení pro nabíjení Charge myHyundai.

Funkce „Uživatelský profil“ umožňuje řidičům vytvořit si prostřednictvím aplikace Bluelink až dva hlavní uživatelské účty plus jeden účet pro hosty a nahrát si profilovou fotografii. „Uživatelský profil“ ukládá do cloudu preference uživatelů ohledně nastavení informačního a zábavního systému včetně jazyka, nastavení Bluetooth nebo navigační funkce. Řidiči si tak mohou snadno přenášet svá preferovaná nastavení mezi různými vozy Hyundai, což posouvá komfort na ještě vyšší úroveň.

Zákazníci značky Hyundai si již mohou vylepšenou aplikaci Bluelink bezplatně stáhnout z portálů Google Play Store nebo Apple App Store.

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit