Technologie

BMW řady 7 využívá navigační podklady pro jízdu bez nutnosti držet volant

>Redakce Redakce
09 listopadu, 2022

Společnost HERE Technologies oznámila, že BMW Group začala využívat mapy HERE HD Live, tedy mapy HERE s vysokým rozlišením, které umožňují v USA a Kanadě jízdu bez nutnosti držet volant v ruce. HERE je jednou z prvních společností na světě, jež poskytuje mapy s vysokým rozlišením pro sériová vozidla, které umožní podporovat autonomní řízení úrovně 2+ (SAE Level 2+). Jedná se o výsledek dlouhodobé spolupráce mezi BMW a HERE na mapových funkcích nové generace.

BMW Group poprvé představila řízení bez držení volantu do maximální rychlosti až 130 km/h v roce 2018. Zcela nové BMW řady 7 je nyní prvním sériovým vozem prémiové automobilky, který je vybaven funkcemi autonomní jízdy úrovně 2+, jež lze využívat až do maximální rychlosti 130 km/h. Díky mapám HERE HD Live na palubě umožňuje tato funkce jízdu bez rukou na volantu na dálnicích a rychlostních silnicích za podmínky, že se řidič soustředí a je připraven převzít řízení. Platforma HERE navíc poskytuje v reálném čase informace pro navigační systém, kde lze bezpečně aktivovat funkce autonomní jízdy úrovně 2+. Později se mapy HERE HD Live dostanou i do dalších modelů BMW, současně s tím se budou rozšiřovat možnosti autonomního řízení na další silnice a regiony.

Mapy HERE HD Live poskytují mnoho informací a mimořádně přesné a aktuální datové vrstvy, díky nimž vozidlo přesně ví, kde se na silnici nachází a jaké úseky silnice má před sebou. Údaje o jízdních pruzích slouží jako další zdroj informací pro palubní snímače a poskytují další zajištění kvality celého systému. Mapy HERE HD Live pomáhají vozidlu proaktivně přizpůsobovat jeho chování konkrétní silnici.

Stejně jako BMW iX je i nové BMW řady 7 vybaveno funkcí prediktivního výpočtu trasy na základě údajů od společnosti HERE, který vypočítává navádění s využitím cloudu umožňujícího učit se individuální zvyky uživatelů a na jejich základě nabízet personalizovanější trasy. Nové BMW řady 7 navíc v 70 zemích využívá službu dopravních informací v reálním čase HERE Real-Time Traffic. Tato služba poskytuje řidičům podrobné informace o dopravních zácpách s přesností na úroveň jízdních pruhů a varuje před potenciálními nebezpečími na trase. Navíc přidává možnost automatického navádění po alternativní trase, a tím pomáhá řidičům zůstat v bezpečí a šetřit čas.

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit