Ekologie, Technologie

Mercedes-Benz buduje vlastní síť nabíjecích stanic. Slibuje jistotu výkonného nabíjení bez zbytečného čekání

>Redakce Redakce
06 ledna, 2023

Mercedes-Benz oznámil dalekosáhlé plány na spuštění globální sítě pro vysokovýkonné nabíjení v Severní Americe, Evropě, Číně a na dalších významných trzích. Výstavba sítě bude zahájena již letos v USA a Kanadě. Poté budou následovat další regiony na celém světě. Cílem je vybudovat kompletní síť do konce tohoto desetiletí. V té době již Mercedes-Benz hodlá nabízet výhradně elektrické modely tam, kde to budou podmínky daného trhu umožňovat.

Nabíjecí centra se budou nacházet v důležitých městech a metropolích, v blízkosti významných dopravních tepen i ve snadno a komfortně přístupných centrech s obchody a službami včetně dealerství Mercedes-Benz, která se rozhodla pro účast v tomto projektu.

Nabíjecí síť bude zaměřena především na zákazníky značky Mercedes-Benz, kteří budou mít přednostní přístup prostřednictvím rezervační funkce a další benefity. Kromě toho však bude přístupná také pro řidiče všech ostatních značek s kompatibilní technologií. Mezi cíle této komplexní iniciativy, společně s pokračující podporou sdílených sítí, jakou je například IONITY, patří také urychlení globálního přechodu na elektromobilitu.

Mercedes-Benz na veletrhu CES 2023 v Las Vegas oznámil, že v letošním roce zahájí proces výstavby a zprovoznění své vysokovýkonné nabíjecí sítě v Severní Americe. Do roku 2027 bude síť tvořit celkem více než 400 center napříč Severní Amerikou. Plány počítají s tím, že trvale udržitelné a spolehlivé nabíjení prémiové úrovně bude nabízet více než 2500 vysokovýkonných nabíječek.

Maximální komfort zeleného nabíjení

Navigační funkce „Mercedes-Benz Electric Intelligence“ usnadňuje řidičům život při cestování na velké vzdálenosti automatickou optimalizací plánované trasy, do níž s předstihem zahrne nejlepší nabíjecí přípojky včetně rezervace volného místa pro nabíjení. Systém zná využití kapacity příslušných provozoven a zákazníkům v požadované době zajistí okamžitý přístup k rezervované nabíjecí přípojce. To znamená, že zákazníci značky Mercedes-Benz nebudou muset čekat.

Dojem hladkého průběhu nabíjení ještě více umocní uživatelská přívětivost a praktičnost funkce „Plug & Charge“. Nabíjecí stanice komunikuje přímo s vozidlem prostřednictvím nabíjecího kabelu. Manuální ověření prostřednictvím karty, aplikace nebo ovládacího displeje ve vozidle není nutné, ale i nadále možné. Zákazníci značky Mercedes-Benz mohou tuto funkci využívat prostřednictvím služby Mercedes me Charge z nabídky Mercedes me connect. Všichni ostatní zákazníci budou mít přímý přístup k široké škále platebních funkcí. 

V závislosti na regionu a lokalitě budou centra nabízet 4 až 12 a nakonec až 30 vysokovýkonných nabíječek (HPC) s nabíjecím výkonem až 350 kW. Inteligentní řízení nabíjecího výkonu umožní co nejrychlejší nabití každého vozidla. Tím se čekací doby zkrátí na absolutní minimum. Nabíjecí stanice budou vybaveny kamerovým systémem a dalšími opatřeními, která zajistí nabíjení v bezpečném prostředí.

Mercedes-Benz usiluje v souladu se svou trvale udržitelnou obchodní strategií „Ambition 2039“ o to, aby svým zákazníkům umožňoval ve své vlastní nabíjecí síti nabíjení „zelenou“ energií. To je nejlépe zajišťováno smlouvami o dodávkách „zelené“ elektřiny nebo používáním certifikátů pro energii z trvale udržitelných zdrojů od akreditovaných dodavatelů. Vybraná nabíjecí centra Mercedes-Benz budou také vybavena fotovoltaickými systémy, které budou poskytovat elektřinu například pro osvětlení a bezpečnostní kamerový systém.

 

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit