Bezpečnost

Ford opět rozjíždí vzdělávací program pro mladé řidiče. Česká republika má termín na podzim

>Redakce Redakce
20 června, 2022

Přednášky Ford Driving Skills For Life (DSFL) přiblížily 450 studentům středních a vysokých škol po České republice svůj inovativní přístup k osvětě mladých řidičů. Účastníci byli poučeni o rizicích silničního provozu i o tom, jak se správně zachovat v krizových situacích. To vše pomocí teoretických a praktických cvičení. Hlavním přednášejícím proběhlé akce byl bývalý rallye jezdec, zakladatel Driving Academy a vedoucí instruktor programu Ford DSFL Martin Semerád. Osvětová kampaň po školách předcházela hlavnímu eventu, který se letos vrací i do České republiky.

Ford DSFL, globální tréninkový program, který si klade za cíl udělat z mladých řidičů bezpečnější účastníky silničního provozu, se letos po dvouleté odmlce způsobené koronavirem opět uskuteční v České republice, a to již potřetí. Akce proběhne v termínu 24. – 25. září a účastníci si během ní opět vyzkouší řízení vozu v krizových situací, rozpoznání nebezpečí na silnici, odhad rychlosti vůči prostoru a mnoho dalších aktivit spojených s tréninkem bezpečné jízdy. To vše pod vedením zkušených lektorů Ford DSFL, zábavnou a praktickou formou.

Novinkou letošního ročníku byla před samotnou akcí série přednášek o bezpečnosti silničního provozu, která proběhla v květnu na středních a vysokých školách. Její součástí byla kromě teorie bezpečné jízdy a představení programu Ford DSFL i praktická část, kde si studenti mohli vyzkoušet efekty brýlí simulujících stavy intoxikace alkoholem a omamnými látkami.

Mezi nejrozšířenější důvody dopravních nehod mladých řidičů ve věku 15 až 24 let patří nepřiměřená rychlost, ztráta kontroly nad vozidlem a nepozornost. Takové nehody většinou končí smrtí, přičemž zhruba 81 % z toho bývají mladí muži. My bychom rádi tuto statistiku změnili, a to prostřednictvím populárně vzdělávacích akcí pro začínající motoristy, které je připraví na reálný provoz na silnicích,” představuje program Petr Burián, Public Relations Communication & Public Affairs Manager ze společnosti Ford Motor Company.

Do akce se zapojily vysoké školy v Českých Budějovicích a Plzni a střední školy v Dalovicích, Jihlavě, Hradci Králové a Praze. Událost sklidila mezi posluchači velký úspěch s návštěvností bezmála 450 studentů. Zkušený jezdec rallye Martin Semerád provedl žáky fakty o nehodovosti mladých motoristů a častými chybami, kterých se nezkušení řidiči dopouštějí. Zároveň studentům také poradil, jak mají v rizikových situacích jednat správně.

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit