12. června 2024
Český trh

MG výrazně posiluje tržní podíl. V důležitém ohledu předbíhá i velké značky

>Redakce Redakce
07 června, 2024

Značka MG v tomto roce překonává 100 let své existence. K oslavám si v Česku od začátku roku postupně naděluje jednu radost za druhou.

V první polovině roku uvedlo MG na trh několik modelů včetně vrcholného provedení MG 4 XPOWER s výkonem 435 koní a také podmanivý roadster MG Cyberster. Ten se ukázal na automobilové slavnosti Legendy. Ve druhé polovině tohoto roku na trh ještě přivede 7 novinek a dokončí kompletní obměnu modelové řady.

Portfolio značky MG jde poměrem ceny a užitné hodnoty na ruku českým zákazníkům. Například MG 5 je jediným cenově dostupným kombi s elektrickém pohonem. Pořídíte ho od 799 900 Kč. 

Důkazem zájmu jsou prodejní výsledky, kdy se podařilo v tomto roce podepsat 1 545 kupních smluv.  Za květen MG registrovalo 420 vozů, což jej posunulo na 13. místo v celkovém pořadí s 2,13% podílem na českém trhu. 

Úspěch se dostavil také v rámci dotačního programu, kde se MG pohybuje kolem 5. místa mezi dovozci, což znamená, že s ohledem na tržní podíl překonává většinu velkých zavedených značek na trhu.

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit