Novinky

Novou generaci elektrických pohonů bude BMW vyrábět v Rakousku

>Redakce Redakce
21 června, 2022

Od roku 2025 bude v továrně ve Steyru vznikat nová generace elektrických pohonů, jejichž výroba i vývoj budou probíhat přímo na místě, a závod BMW Group Steyr se tak vydá vstříc elektrifikované budoucnosti. BMW Group hodlá do roku 2030 investovat do vývoje v této oblasti přibližně jednu miliardu eur. Výrazné navýšení kapacity, které společnost oznámila 20. června, zajistí, že závod Steyr v Horním Rakousku zůstane jednou z hlavních továren BMW Group vyrábějících pohonné jednotky.

Tato továrna vyvíjí a vyrábí spalovací motory pro BMW a MINI již více než 40 let. Každé druhé vozidlo BMW Group na světě má ‚srdce‘ vyrobené v závodě Steyr. Od roku 2025 zde bude probíhat výroba nové generace elektrických pohonů.

Továrna ve Steyru bude v budoucnu vyrábět všechny hlavní komponenty jako rotor a stator, převodovku, měnič a obal.Tyto komponenty pak budou skládány na dvou nových montážních linkách. Ve dvoupodlažní výrobní hale budou umístěny dvě montážní linky pro elektrické pohony včetně montáže převodovek.

V nové budově bude probíhat výroba řídicí elektroniky. Druhá nová budova rozšíří logistické prostory. Díky tomu se celková výrobní plocha zvětší o přibližně 60 000 metrů čtverečních. Investice do výroby budou do roku 2030 činit přibližně 710 milionů eur.

Lokace Steyr jako vývojové pracoviště způsobila revoluci v oblasti vývoje vznětových motorů a od té doby pokračuje v jeho zdokonalování. Nyní se tento úspěšný příběh zopakuje také v oblasti elektrických pohonů. Do těchto nových výkonných elektrických pohonů bude v období do roku 2030 investováno přibližně 230 milionů eur. V oblasti elektromobility již pracuje třetina ze 700 vývojářů závodu Steyr. Do roku 2030 se tento podíl zvýší na přibližně 90 procent.

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit