12. června 2024
Novinky

SEAT má nové členy představenstva

>Redakce Redakce
05 července, 2021

David Powels a Kai Vogler byli jmenováni novými členy představenstva společnosti SEAT S.A., odpovědnými za finance a IT, resp. prodej a marketing. Jejich přímým nadřízeným bude předseda představenstva společnosti SEAT S.A. Wayne Griffiths. Powels nastoupí na novou pozici od 1. září a Vogler začne pro společnost pracovat od 1. října. 

“S radostí vítáme v našem týmu Davida Powelse a Kaie Voglera, talentované profesionály s rozsáhlými zkušenostmi. Vzhledem ke své předchozí kariéře v koncernu Volkswagen pozitivně přispějí k dalšímu rozvoji klíčových oblastí, jakými jsou finance, IT, prodej a marketing,” řekl Wayne Griffiths 

David Powels

Powels má více než 30 let mezinárodních zkušeností v rámci koncernu Volkswagen. Působil v zemích, jako je Čína, Brazílie, Německo a Jižní Afrika, odkud pochází. Od konce roku 2017 vykonával funkci prvního viceprezidenta a výkonného viceprezidenta odpovědného za obchod ve společnosti SAIC Volkswagen Automotive Co., společném podniku firmy SAIC Motor a koncernu Volkswagen v Číně.

David Powels je držitelem titulu v oboru obchodní podnikání z Univerzity Nelsona Mandely ve městě Port Elizabeth a v Jižní Africe získal kvalifikaci autorizovaného účetního znalce. Úspěšně absolvoval také postgraduální program se zaměřením na školení řídicích pracovníků na Univerzitě v Kapském Městě. Powels zahájil svou kariéru ve společnosti Volkswagen South Africa v roce 1989. Poté pracoval v Německu a Brazílii. V roce 2007 byl jmenován generálním ředitelem společnosti Volkswagen Group South Africa. Později byl prezidentem a generálním ředitelem společnosti VW Brazil a ve společnosti Volkswagen nesl odpovědnost za jihoamerický region. Powels hovoří anglicky, německy a portugalsky.

Carsten Isensee, Powelsův předchůdce, odchází po 34leté kariéře v koncernu Volkswagen do důchodu a Wayne Griffiths mu poděkoval za jeho přínosnou práci.

“Carsten má pro naši společnost enormní hodnotu. Vedl společnost SEAT S.A. a v nejtěžších měsících pandemie zavedl program pro zajištění likvidity. Chci mu poděkovat za jeho úsilí po celou dobu naší společné práce.” 

Kai Vogler

Vogler, který nahradí Waynea Griffithse v jeho funkci člena představenstva, odpovědného za prodej a marketing, je odborníkem na nové obchodní a distribuční modely a má rozsáhlé mezinárodní zkušenosti. Od roku 2019 byl ředitelem společnosti Volkswagen Financial Services AG pro evropský region se zaměřením na prodej a marketing a celkově měl odpovědnost za všechny evropské země kromě Německa. V rámci koncernu Volkswagen vykonával různé funkce ve společnostech Volkswagen Financial Services AG, Volkswagen Moller Bilfinans AS a Porsche Financial Services v Německu a Norsku.

Kai Vogler získal univerzitní diplom v oboru hospodářská informatika na univerzitě v německém Essenu. Hovoří německy a anglicky.

Partneři magazínu

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit